Başarıya Giden Yolda Neden Asla Pes Etmemeliyiz?

Nefesini tut. Sabah işe yetişmeye çalışırkenki koşuşturmanı ise hemen unut. Gece ne kadar geç uyuduğunu ya da neden uyuyamadığını... Aklındaki tüm soruları, sonraları ve önceleri...
Başarıya Giden Yolda Neden Asla Pes Etmemeliyiz?

Şimdi kendinle bir yolculuğa çık. Geçmiş zamandan fırlayacak cinsten. Hayallerinin ve hedeflerinin üzerine bir tutam umut katarak hem de...

Eminim ki senin de hayatında ıskaladığını düşündüğün onlarca şey var. Bu; iş, ilişki ya da kariyer olabilir...

Peki bu hayatta ıskaladığını düşünüyorsan ne yapmalısın? Cevap çok basit;

Analiz et
Hangi köşesindesin hayatın? Şimdi tam olarak durduğun yer, önceden hayal ettiklerine ne kadar yakın? Zaman içerisinde evrilen, genişleyen, kimi zaman daralan ya da kendine yer bulmaya çalışan hedeflerin, hangi aşamadalar şimdi? Kaçı yarım kaldı, kim bilir hangi sebepten ya da kaçına yetişebildin?

Anımsa
Keyif aldığın yerde, anda, ne yaptığını anımsa önce...

Keyif aldıkların, seni bağlayan en önemli halatlardır hayata. Kilit noktasıdır sebeplerinin. Bir kez yakaladın mı bırakamazsın. Bırakırsan, hayatını da askıya almış olursun.

Sadece yaz
Önce kendine bir defter al, öyle çok büyük bir şey olmasına gerek yok, minik bir şey olsa da olur, sen yeter ki not al...

Unutma ki yüz yıllardır kalıcı olan en önemli şeyler, yazanlara aittir. Kalıcı olmak ya da fark yaratmak istiyorsan, önce yazmalısın. Ufak bir fikrin bile olsa yaz. Denize atarsın o fikri belki önce, sonra dalga dalga okyanuslara yayılır böylelikle.

Yatırım yap
Yatırım sadece maddi açıdan olmaz, şimdiye dek kendine aldığın her kitap, gittiğin her kurs ve ettiğin her sohbet ya da tanıştığın her yeni insan kendine bir yatırım. Vaktin hiç boşa geçmedi aslında. Hepsi dolu dolu, hepsi sen dolu ve hayat dolu.

Konfor alanını boz
Yaşının kaç olduğunun önemi yok. Her yaş risk almaya değer.

Sırf daha önceden bildiğin yol diye farklı bir yerden gitmeyi denemezsen ya da konfor alanını değiştirmezsen kendini bir adım daha öteye taşıyamazsın.

Kocaman bir patika düşün. Karşına iki yol çıkıyor ve sen sırf çok yorulmayayım diye eşsiz bir şelaleyi görmekten vazgeçiyorsun.

Toplumsal rollerin bir önemi yok, elbette sınırların üzerini çiz ya da başkalarını yok say demiyoruz. Asla. Sadece güvende hissettiğin alandan çık ve farklı şeyler öğren. Böylelikle öğrenmeye ve umut etmeye devam edersin ve zihninde fikirler çatışır. Hangisi en güçlü ise o kazanır. Sen kazanırsın.

Sonuca Odaklan
Kendini hatırla. Nefesini bırak, etrafındakilere ve olduğun yere bak. Mutlu musun? ‘’İyi ki’’ diyor musun? Faydalı olmak için mi yoksa sadece para kazanmak ve ardından harcamak için mi çalışıyorsun?

Yeniden dene
Onlarca girişimcinin yüzlerce fikirden sonra başarılı olduğunu biliyor musun? İşe farklı bir yoldan git önce, ardından bugün farklı bir şey geliştir. Görünmeyen taraftan bak. Düşün, kalbin ve bedenin sana en güzel yanıtı verecektir. Şimdi kalk yeniden dene...

Cansu AYDEMİR

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol