Beyonce’den Müthiş Para Dersleri

Tahmini net değeri 400 milyon dolar olan Beyonce öyle görünüyor ki para hakkında çok şey biliyor. Ve bunun hakkında konuşmaktan korkmuyor. Beyonce size dağları yerinden oynatmanız ve paranızla daha iyi olmanız için ilham verecek.

Tahmini net değeri 400 milyon dolar olan Beyonce öyle görünüyor ki para hakkında çok şey biliyor. Ve bunun hakkında konuşmaktan korkmuyor. Bu konularla ilgili ister röportaj veriyor ister lüks hayatı hakkında şarkı söylüyor. Beyonce size dağları yerinden oynatmanız ve paranızla daha iyi olmanız için ilham verecek.

1. Kendi hayatınızı inşa etmeye odaklanın

Küçük kavgalara kapılmak, kin beslemek veya bizi inciten birinden intikam almak kolay. Ama Beyonce küçük kavgalar için vakti yok diyor. Onun gözünde en iyi intikam dışarı çıkıp para kazanmak. 

2. Zenginliği paylaşın

Jay-Z ve Beyoncé inanılmaz derecede zenginler ve lüks yaşam tarzları var. Ancak kendileri için kurdukları hayatın tadını çıkarırken, etraflarındaki diğer insanların da başarılı olmasına yardım etmiyorlarsa mutlu olmayacakları konusunda netler. 

3. Kadınlar: Finansal bağımsızlık için çalışın

Erkeklerin parası olduğunda, gücü de onlardadır ve bu Beyoncé'nin kabul edeceği bir şey değil. Ona göre, kadınlar erkeklerden daha az kazanmamalı ya da finansal olarak onlara bağımlı olmamalı. 2013 yılında GQ ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi: “Biliyorsunuz, eşitlik bir efsane ve nedense herkes kadınların erkekler kadar para kazanmadığı gerçeğini kabul ediyor. Bunu anlamıyorum. Neden arka koltukta oturmak zorundayız? Kadınların finansal olarak erkeklerden bağımsız olmaları gerektiğine gerçekten inanıyorum. Ve kabul edelim, para erkeklere şovu yönetme gücü veriyor. Erkeklere değeri tanımlama gücü verir. Neyin seksi olduğunu tanımlarlar. Ve erkekler kadınsı olanı tanımlar. Bu saçmalık."

4. Öz değerinizi bilin

Beyoncé kendine güveniyor ve kendi değerini biliyor. Bu muhtemelen başarısına katkıda bulunmuş bir şey. Ve birinin ona ne kadar harika olduğunu söylemesini beklemedi. Kendisi karar verdi. Kendinize inanmadan önce birinin size ve değerinize inanmasını mı bekliyorsunuz? Yapmayın! Bu makaleden çıkaracağınız bir şey varsa, o da şu olsun: Kendi değerinize karar verme gücünüz var.

“Öz değerinizi siz belirlersiniz. Siz kim olduğunuzu söyleyen birine güvenmek zorunda değilsiniz.” 

- Beyonce

5. Para sizi değiştirmeyecek

Ve buna izin vermemelisiniz. Yüz milyonlarca dolar değerinde olmana rağmen, bu asla kim olduğunu değiştirmeyecek. Buradaki ders hepimiz için mi? Paranızı kazanmak için çok çalışın. Fakat servetinizin kim olduğunuzu veya sizin için neyin önemli olduğunu değiştirmesine izin vermeyin. Geldiğiniz yerden gurur duyun ve nereye giderseniz gidin bunu yanınızda taşıyın. 

6. Gelirinizi çeşitlendirin

Konu çeşitlendirme olduğunda Beyoncé'nin bir uzman olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kariyerine müzikle başlamasına rağmen, para kazanmasının tek yolu bu değil. 2010 yılında bir yönetim ve eğlence şirketi olan Parkwood Entertainment'ı kurdu.

Beyoncé sadece müziğe odaklansaydı, çok zengin bir kadın olurdu. Ancak gelirini çeşitlendirerek kazanma potansiyelini daha da yükseltti. Bu nedenle ister bir işten para kazanmak ister bir ek iş ya da yatırım yapmak olsun gelirinizi çeşitlendirmenin yollarını aradığınızdan emin olun. 

7. Her şeyden çok kendinize inanın

Muhtemelen Beyoncé'nin en ünlü sözlerinden biri, "Kumar oynamayı sevmem ama üzerine bahse girmek istediğim bir şey varsa o da kendimdir."

Bu özgüven ve kaderinizin kontrolünün sizde olduğunu ve hayallerinizi gerçekleştirecek kadar güçlü olduğunuzu bilme yeteneği paha biçilemez. Alt çizgi? Ne olursa olsun, her zaman kendinize bahse girmelisiniz. 

Beyoncé düzeyindeki servete asla ulaşamayabiliriz, ancak burada ilişkilerimize nasıl baktığımıza rehberlik edecek birçok güçlü ders var. Parayla ve kendimizle. Ve günün sonunda, değerinizi bilmekten ve para kazanma yolculuğunuza bağlı kalmaktan daha güçlü bir şey yoktur. Yapabilirsiniz.

Hangisi Sizin Para Kişiliğinizi Anlatıyor?Para kararlarınızı gerçekten neyin yönlendirdiğini hiç merak ettiniz mi? Örneğin, doğum gününüz için para aldığınızda, hepsini bir kerede mi harcıyorsunuz yoksa bir kenara mı atıyorsunuz? Veya maaş günü banka hesabınıza para yattığında ilk yaptığınız şey ne?

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store