Başarı Sadece Çok Paraya Sahip Olmakla mı İlgili?

Çok parası olan birçok insan mutsuz ve radikal biçimde dengesiz hayatlara sahip. İşte tam da bu yüzden gerçek "başarı" kim olduğunuzu, nasıl yaşadığınızı, nasıl hizmet ettiğinizi ve nasıl ilişki kurduğunuzu sürekli olarak geliştirmekle ilgili.

Çok parası olan birçok insan mutsuz ve radikal biçimde dengesiz hayatlara sahip. İşte tam da bu yüzden gerçek "başarı" kim olduğunuzu, nasıl yaşadığınızı, nasıl hizmet ettiğinizi ve nasıl ilişki kurduğunuzu sürekli olarak geliştirmekle ilgili. Peki neden çoğu insan bu konuda başarılı olamıyor?

Neden çoğu insan evrimleşmiyor? Evrim, en önemli şeylere daha fazla odaklanmanızı gerektirir. Jim Rohn'un dediği gibi, "İnsan, en çok vakit geçirdiği 5 kişinin ortalamasıdır.”

Başarılı olmak için, kendinizi uzun süre düşük frekanslı insanlarla kuşatamazsınız. Sırf eşiniz veya meslektaşınız bu seçimleri yapıyor diye kötü yemekler yemeye veya seçimler yapmaya devam edemezsiniz.

Günlerinizi sürekli kaliteli etkinliklere harcamalısınızdır. Başarı, hayatınızdaki temel (manevi, ilişkisel, finansal, fiziksel) şeyleri dengelemeyi ve diğer her şeyi ortadan kaldırmayı gerektirir. Vizyonunuz genişledikçe, kendiniz için belirli ayarlamalar yapmanız gerektiğini fark edeceksiniz. İhtiyacınız olmayan harcamalarınızı kısmanız gerekiyor. Daha fazla tasarruf etmeli, eğitiminize ve geleceğinize daha fazla yatırım yapmalısınız.

Günleriniz sadece sizin için dünyalar kadar önemli olan temel şeylerle doluysa? Ve bu alanlarda başarılı oluyorsanız? Hayatınızın her alanına hâkim oluyorsunuz. Kasıtlı ve uyumlu bir şekilde yaşıyorsunuz. Momentum ve dengeniz var. Her gün gerçekten olmak istediğiniz kişi oluyorsunuz. Bunu yapmak zaman ve pratik gerektirir. Harika ama alakasız fırsatlara "Hayır" demek zordur. Kötü alışkanlıklardan vazgeçmek zordur. İnanç sisteminizi değiştirmek ve vizyonunuzu genişletmek cesaret ister. Küçük ve vasat düşünceye geri dönmek çok kolay. Ancak ideallerinizi yaşamaya yaklaştıkça inanılmaz şeyler olmaya başlar. Sevdiklerinizle daha mutlu ve daha fazla var olursunuz. Zamanınızı daha iyi kullanırsınız. Daha büyük hayaller ve hırslar peşinde koşuyor ve zorluklar sırasında daha dirençli olursunuz.

Çoğu insan ayrıntılara takılır. Bu onların gelişmelerini zorlaştırır ve bu da başarıya ulaşamalarını zorlaştırabilir.

Ama siz yapacaksınız. Bunu biliyorsunuz ve hissedebiliyorsunuz. Siz çoktan başladınız. Ve her gün bir adım daha yaklaşıyorsunuz. Çok yakında, olabileceğinizi bildiğiniz kişi olmaya tamamen karar vereceksiniz. Bu dönüşü olmayan noktayı bir kez geçtiğinizde, hiçbir şey sizi durduramaz.

 

Mükemmel Liderler Bir Harekete Nasıl İlham Verirler?Simon Sinek, size ilham olacak konuşmasında liderlerin başarılarını nasıl kazandıklarını anlatıyor.

 

Etiketler Başarı
Yorumlar
Kalan Karakter 800