Parayla aranızı düzeltmek için neler yapmalısınız?

Paraya yaşamak için kullandığımız bir yakıt diyebiliriz. Enerjisi oldukça kuvvetlidir. Peki parayla aranızı düzeltmek için ne yapabilirsiniz?

Güncelleme:

Paraya yaşamak için kullandığımız bir yakıt diyebiliriz. Enerjisi oldukça kuvvetlidir.

Asıl en önemli soru şu: Parayla aranızı düzeltmek için ne yapabilirsiniz?

ÖNCELİKLERİNİZİ BELİRLEYİN

Asla yeterli paraya sahip olamayacağınızı düşünerek vakit kaybetmeyin. Kimsenin özel jetlere, yüksek meblağlarda malikanelere ve süper arabalara ihtiyacı yok. 

Aslında sadece seyahat etmek, güvende hissetmek, arkadaşlarımız ve ailemizle vakit geçirmek, istediğimiz zaman gerçekten ihtiyacımız olan şeyleri satın alabilmek istiyoruz. Ama bunlara değer vermiyoruz. Zaten sahip olduklarımızı takdir etmeyi bilmiyoruz. Uzaktaki bir şeyi hayal ediyoruz ve şu anki halimizi beğenmiyoruz.

Kağıt ve kalem alın; sahip olmak istediklerinizi yazın. Bunun hakkında defalarca düşünün ve zihninizdeki tüm gürültüyü kaldırın. Derinlemesine araştırın ve gerçekten istediğiniz sizi gerçekten tatmin eden şeylerin bir listesini yapın! İnsanlar her şeye sahip olabilir ama öncelikleri net değilse yine de mutsuz olabilirler. Ya da hiçbir şeye sahip olmayın ama bundan tatmin olun. Unutmayın her şey sizin önceliklerinizle ilgili…

GÖZLEM YAPIN

Artık ne istediğinizi bildiğinize göre, neye sahip olduğunuzu gözlemleyelim. Bakalım paranızı neye harcıyorsunuz… Önümüzdeki aydaki harcamalarınızı gözlemleyin. Miktar ne kadar küçük olursa olsun her şeyi takip edin. Ayın sonunda, bunu öncelikler listenizle karşılaştırın. Her şey uyumlu mu? Sizi tatmin ediyor mu? Evet güzel; orada durun! Gerekli mi? Evet? Harika! Unutmayın geriye kalan her şey gereksizdir. 

ALIŞKANLIK KAZANIN

Harcamalarınızı başarıyla azalttınız. Günün sonunda ne kadar kazandığınızın önemi yok. Ne kadar birikim yaptığınızın önemi var. Başlangıç için ideal miktar, gelirinizin %10’u olacaktır. O kadar çok yapamaz mısınız? Önemli değil her miktar kabul edilebilir. Sadece alışkanlık kazanmanız gerekiyor.

Bu parayı daha fazla para kazanmak için kullanmalısınız. Herhangi bir yatırım fikriniz yoksa, birikim yapın. Bunun yanı sıra ilginç bir konu bulun ve araştırmaya başlayın. Harika videolar izleyin; harika makaleler ve kitaplar okuyun. Öğrenin ve doğru zaman geldiğinde yatırım yapmaya başlayın. Unutmayın herhangi bir bilginiz yoksa, sonunda paranızla kumar oynarsınız. 

Çevrenizde size para kazandırabilecek çok şey var. İlginç bulduğunuz her şeye odaklanın.

Pozitif enerji için küçük ama etkili öneriler!Pozitif enerji için küçük ama etkili öneriler!Uzun zamandır negatif düşünceleriniz çoğaldı mı? Keyifsiz ve mutsuz mu hissediyorsunuz? Feng Shui Uzmanı Dilek Demirci'den enerjinizi değiştirecek birkaç öneriye ne dersiniz?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800