Mavi Yakalılar için Finansal Okuryazarlık Eğitmen Eğitimi

Mavi yakalıların finansal okuryazarlığının geliştirilmesi konusunda gönüllü olmak istiyorsan 24 Şubat – 27 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitmen eğitimine başvuru yapabilirsin.

Paramı Yönetebiliyorum Projesi Mavi Yakalılar için Finansal Okuryazarlık segmenti kapsamında düzenlenecek eğitmen eğitiminde 25 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Eğitim Türkiye’nin Ege Bölgesinden gelen başvurulara açıktır. Başvuru İlleri (İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak)  illerinde ikamet eden katılımcılar olarak belirlenmiştir. Başvuru değerlendirme sürecinde cinsiyet dengesi ve başvuru illerindeki eğitmen ihtiyacı göz önünde bulundurulacaktır.

Sen de mavi yakalıların finans alanında bilinçlenmesi için gönüllü olmak istiyorsan hemen başvur.

Son Başvuru Tarihi: 11 Şubat 2020

Kimler eğitmen olabilir? 

Sivil toplum kuruluşları,
Öğrenci kulüpleri,
İnsan Kaynakları Uzman ve Uzman yardımcıları,
Mavi Yakalı Çalışanlar ile ilgili çalışma yürüten kurumlar
Gençlik Meclisleri
Mavi Yakalı Çalışanlar
Yukarıda belirtilen alanlarda çalışma yürütüp ve aktif bir şekilde rol alan katılımcı ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 18 yaş ve üzerindeki katılımcıların eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir? 

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 250 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir. 

Eğitmen Eğitimi Detayları Nelerdir? 

Eğitmen eğitimin 24 Şubat -27 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. Katılımcıların konaklama, yeme içme ve ulaşım masrafları tarafımızdan karşılanacak.

Eğitmen eğitimi; yaygın eğitim yöntemleri kullanılarak proje master eğitmenleri tarafından verilecektir.

Proje Hakkında

Gençlerin, sağlıklı bir finansal gelecek oluşturabilmeleri konusunda bilinçlendirilerek, sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmalarını hedefleyen “Paramı Yönetebiliyorum” projesi, Türkiye’de ilk kez finansal bilinç alanında kamu, özel sektör ve sivil toplumu bir araya getirdi. Proje Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Habitat Derneği, Visa Türkiye ve üye bankalarının katılımıyla geliştirilerek, 2009 yılının Aralık ayında hayata geçirildi.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store