Teknolojinin Yatırım Stratejinizi Geliştirmesinin 4 Yolu

Şüphesiz ki teknoloji ile gelen yenilikler, yatırımı radikal bir şekilde demokratikleştirerek onu daha şeffaf ve daha kolay bir hale getirdi.

Şüphesiz ki teknoloji ile gelen yenilikler, yatırımı radikal bir şekilde demokratikleştirerek onu daha şeffaf ve daha kolay bir hale getirdi.


Yatırım, her zaman olgun insanlar ya da aşırı zenginler tarafından yapılan geleneksel bir mesele gibi olmuştur ve çoğu insan için göz korkutucu bir faaliyettir. Fakat son zamanlarda bu algı değişiyor ve en önemli faktörlerden biri de teknoloji endüstrisinden gelen ilgi oluyor.


Blockchain gibi yeni fintech inovasyonlarından, insanların sayısız yatırım kararı vermelerine yardımcı olan uygulamalara kadar, piyasalarda gezinmenize yardımcı olacak birkaç teknik yardımla, güvenli bir şekilde bu yolda ilerleyebilirsiniz. İşte sahip olduğunuz seçeneklerden birkaçı ve bunları doğru şekilde nasıl kullanacağınız.


Finansal Planlama Yazılımı

Yatırım söz konusu olduğunda, portföyünüzün kapsamlı bilgisi ve nakit akışı durumu kadar önemli bir şey yoktur. Bu bilgilere yeterince sahip değilseniz, hisse senetlerinizi veya diğer yatırımlarınızı izlemekte zorlanırsınız. Ve genel portföyünüz için yanlış kararlar verebilirsiniz.


Şu anda mevcut olan finansal planlama yazılımı ile, bu bilgiler kelimenin tam anlamıyla parmaklarınızın ucunda. Bütçeleme araçlarına, piyasa ve oynaklık analizlerine ve diğer özelliklere telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki uygulamalarla erişebilirsiniz.

İletişim

Kar oranınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, ve çok fazla fonla uğraşıyorsanız, işinin uzmanı bir finans danışmanıyla çalışmanız gerekir. Bu ilişkiden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmanın yollarından biri de gerektiği kadar iletişim halinde olmanızı sağlamaktır. Bu şekilde, pazarda neler olup bittiğinden ve özellikle portföyünüzden haberdar olabilirsiniz.


Güvenlik

Çoğu kişi gibi siz de, finansal işlemlerinizin büyük kısmını çevrimiçi olarak gerçekleştiriyorsunuz. Bu, yaşamı ve yatırımı çok daha kolay hale getiren harika bir şey olsa da, kendinizi yeterince iyi korumazsanız finansal kayba yol açabilecek, bilgisayar korsanlarının saldırılarına ve diğer güvenlik ihlallerine maruz kalabilirsiniz.


Verilerinizi güvende tutmak için var olan önlemlerin ötesine geçmeniz gerekecek. İşlemlerinizi daha da güvence altına almak için biyometrik doğrulama kullanmayı düşünmek faydalı olabilir. Yine de temel bilgileri de unutmayın. Hassas bilgilerinizi kilit altında tutmak için güvenli parola yöneticileri kullanın ve izinsiz giriş riskini azaltmak için yazılımınızın güncellendiğinden emin olun.


Durumsal Farkındalık

Doğru anlaşmaları yapmadan önce çeşitli fırsatların da var olduğunu bilmelisiniz. Günümüzde aşırı bilgi birikimi söz konusu olduğunda, yararlı olabilecek önemli haberlerin izini kaybetmek çok kolay olur. Portföyünüz üzerinde önemli bir etkisi olabilecek haberleri bile kaçırmak mümkün.


Bunu düzeltmek için, ilgi alanlarınızla alakalı başlıkları takip etmek için haber toplama uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar, interneti veya gazeteleri taramak için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmadan fırsatları otomatik olarak belirlemenize yardımcı olabilir.


Sonuç olarak, teknolojik yeniliklerin yatırımda devrim yaratma potansiyeli harika ve muhtemelen birkaç yıl sonra tamamen farklı görünen pazarlara da sahip olacak. Ancak bugün bile, yukarıdaki kategorilerde, eğrinin önüne geçmenize ve yatırım stratejinizi ödüllendirmenize yardımcı olabilecek çeşitli araçlar var.


Kaynak: https://www.entrepreneur.com/article/344891

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store