Sizden Gelenler: Yatırım Alışkanlığı

Özlem Denizmen sizden gelen soruları cevaplamaya devam ediyor. Özlem Denizmen bugünkü Posta Gazetesi yazısında Bilal Bey'in yatırım sorusunu yanıtladı.

Özlem Denizmen Özlem Denizmen info@paradurumu.tv

SORU: 32 yaşındayım, 10 bin TL gelire sahibim. Çalışmaya başladığım gibi evimi aldım, artık ev kredim bitmek üzere. Aylık 5 bin TL birikim yapabiliyorum. Ayırdığım parayla altın, dolar, Euro almayı planladım. Biraz da vadeli mevduata ayırayım diyorum, doğru yolda mıyım sizce?

Bilal

CEVAP: Tebrik ederim, genç yaşta kendi evinin sahibi olman, güzel bir gelirinin olması, birikim yapman harika. Ben prensip olarak hangi ürünlere yatırım yapman gerektiğini söylemiyorum. Ancak planlı şekilde birikim, yatırım yaptığın ve kendi tercihlerine, risk anlayışına göre sepet oluşturduğun için doğru yolda olduğunu söyleyebiliriz. Altı ayda bir portföyünün getirisini kontrol et. Enflasyonun üzerinde getiri ise ne ala.

Altın yatırımının 6 kuralını unutmayın!Altına yatırım yapmak isteyenler bu kuralları akıldan çıkarmasın!

 

Etiketler birikim yatırım
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store