Az parayla nasıl yatırım yapılır? İşte sizi hedefe götürecek formül

Az parayla nasıl yatırım yapacağınızı biliyor musunuz? Bazen az şeyle bile çok şey olabilir. Ve ne kadar erken yatırım yapmaya başlarsanız, paranız da o kadar hızlı büyür.

Bu yazıda biraz alışılmışın dışında düşüneceğiz ve az bir miktar parayla yatırım yapmanın ne kadar kolay olduğunu göreceğiz. 

Para biriktirmenin değerini anlayın

Az miktarda parayla nasıl yatırım yapılacağını öğrenmenin anahtarı, para biriktirmenin değerini anlamak. Aşağıdaki ipuçlarından bazıları yatırım yapmak gibi gelmeyebilir, ancak yatırımınızın geri dönüşünü görüyorsanız, yatırım yapıyorsunuzdur. 

İşte para biriktirmek için 5 basit strateji:

1. Birikimlerinizi otomatikleştirin

En son ne zaman para biriktirdiğinizi düşünün. Maaşının ne kadarını kenara ayırıyorsun?  Ya da maaşını aldıktan sonra ne kadar elinde ne kadar kalıyor?

Genellikle çoğu insan harcadıktan sonra biriktirir. Ama ya biriktirecek bir şey kalmadığında ne olacak?

Bunun yerine, önce birikime ayırın sonra harcayın. Bütçe oluşturun ve aylık ne kadar para ayırabileceğinizi belirleyin. Bu işi bir abonelik olarak düşünün ve birikimlerinizi otomatiğe bağlayın. Maaşınızın bir kısmını birikim hesabınıza yönlendirin.

2. Yüksek faizli borcu ödeyin

Borcunuzu ödediğinizde, yatırım yapmak için çok daha fazla paranız olur. Çok fazla tüketici borcunuz varsa, yatırım yapmadan önce borcu ödemeniz daha iyi olur, yoksa parayı yüksek faizli kredi kartı borcuna attığınız için yatırımın tüm potansiyelini fark edemezsiniz.

3. Masrafları azaltın ve tasarruf etmenin yaratıcı yollarını bulun

Bütçenizi azaltarak ve para biriktirmenin çılgın yollarını bularak yatırım yapmak için ne kadar tasarruf edebileceğinize şaşırabilirsiniz. Herhangi bir şey olabilir, ancak başlamak için bazı harika örnekler:

·      İndirimleri takip edin

·      Alışveriş yapmadan önce bir liste yapın ve çizgiden çıkmayın

·      Dışarıda yemek yerine işe öğle yemeğinizi getirin

·      Dışarıda sipariş vermek yerine evde yemek yapın

·      Ailenizi evde ücretsiz eğlendirmenin yollarını bulun

·      Artık ihtiyacınız olmaya ürünleri satın 

Az parayla yatırım yapmaya nereden başlamalı?

Biraz para biriktirmenin yollarını bulduğunuzda, muhtemelen merak ediyorsunuzdur, az parayla nasıl yatırım yapmaya başlayabilirim? İyi haber şu ki, az parayla yatırım yapmanın birçok yolu var ve bunlar zor değil. 

Kendinize yatırım yapın (Az parayla yatırım yapmanın harika bir yolu)

En büyük yatırım kendinize yaptığınızdır. Kişisel gelişime yatırım yapmak, kendinizin büyümesine izin vermek demektir.

İşte kendinize yatırım yapmanın birkaç yolu:

Yeni beceriler öğrenin

Kendinize yatırım yapmanın en iyi yollarından biri yeni beceriler öğrenmek. Örneğin, belirli para kazanma becerilerini öğrenmek, gelirinizi artırmanıza yardımcı olabilir, bu da yatırım yapmanız için daha fazla para anlamına gelir.

Yeni bir kariyer deneyin

Kariyeriniz muhtemelen kendinize 'az parayla yatırım yapmaya nasıl başlayabilirim' sorusunu sorduğunuzda düşündüğünüz bir şey değildir. Ancak, tatmin edici kariyer bulmak hem kendinize hem de cüzdanınıza yatırım yapmak için az parayla yatırım yapmaya başlamanın karlı bir yolu olabilir.

Kitap okuyun

Kişisel gelişim kitapları gelişiminize yatırım yapmanın ucuz yoludur. Hayatınızın geliştirmek istediğiniz alanları için seçeneklere göz atmak için internette gezinin. 

Sevdiğiniz veya ilginizi çeken şeyler için çevrimiçi veya yerel bir okulda derslere kaydolabilirsiniz. Örneğin, zihninizi genişletmek için dans, sanat ve işletme dersleri alabilirsiniz.

Az parayla nasıl yatırım yapacağınızı öğrenebilirsiniz!

Yatırım yapmak için zengin olmanıza gerek yok. Az parayla yatırım yapmayı öğrenirseniz, paranızı büyütmenin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Ne kadar büyük olursa olsun, finansal hedeflerinize ulaşmak alışkanlık yaratan ve heyecan verici hale gelir.

Para Durumu'nu takip etmek bile hem sizin hem de ailenizin finansal geleceğini iyileştirecektir.

Kadınların Başarı HikayeleriÖzlem Denizmen, Elele köşesinde 11 kadının başarı hikayelerine yer verdi! Siz de başarı hikayelerinizi bizimle paylaşmak ister misiniz?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store