Anlaşma askıda Twitter hisseleri düşüşte

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, 44 milyar dolara almak üzere anlaştığı Twitter’ın satış sürecinin, sahte ve spam hesaplarda yaşanan hesaplama detayları nedeniyle askıya alındığını duyurdu. Twitter hisseleri ise satışın açıklandığı günden bu yana 9 dolar geriledi.

Tesla ve Space X’in sahibi milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter satış anlaşmasının askıya alındığını duyurdu. Musk, Teitter hesabından yaptığı açıkalmada, “Twitter anlaşması Spam ve sahte hesapların, toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen detaylar sebebiyle” geçici olaran k askıya alındı” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından vadeli piyasada Twitter hisseleri değer kaybetmeye başladı. Twitter hisseleri, Nisan sonunda yılın en yüksek seviyesini test etmesinden bu yana yaklaşık yüzde 13 değer kaybetti.

Musk'ın 44 milyar ödemeyi kabul ettiği 27 Nisan 2022 günü hisse 54.20 dolar olan twitter senedi fiyatı  45 dolara kadar geriledi. Hissedeki düşüş trendiyle birlikte sosyal medya şirketinin piyasa değerinde 9 milyar dolardan fazla bir düşüş yaşandığı hesaplanırken, Musk’ın twitteri satın alma anlaşmasından vazgeçmesi halinde 1 milyar dolarlık cayma bedeli ödeyeceği öğrenildi.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store