Tatil Sonrası Ofise Dönmek

İş ortamının tüm stresinden uzaklaştınız; sevdikleriniz ile birlikte muhteşem bir bayram tatili geçirdiniz. Tadı damağınızda kaldı, biliyoruz! Ama şimdi ofise, işlerin başına geri dönme zamanı. Kafanızı boşalttıysanız, iyice dinlendiyseniz daha verimli çalışacak, daha yaratıcı olacak, sorunlara daha işlevsel çözümler bulacaksınız. Ancak öncesinde...

İş ortamının tüm stresinden uzaklaştınız; sevdikleriniz ile birlikte muhteşem bir bayram tatili geçirdiniz. Tadı damağınızda kaldı, biliyoruz! Ama şimdi ofise, işlerin başına geri dönme zamanı. Kafanızı boşalttıysanız, iyice dinlendiyseniz daha verimli çalışacak, daha yaratıcı olacak, sorunlara daha işlevsel çözümler bulacaksınız. Ancak öncesinde işe tekrar adapte olmanız gerekiyor.

1. Tatil dönüşü ilk gün için hiçbir toplantı ayarlamayın. Patronunuzdan ve iş arkadaşlarınızdan hala tatildeymişsiniz gibi davranmalarını rica edin. Böylece e-postalarınızı okuyup, işlerinizi düzenlemeye ve yanıtlamanız gereken sorulara vakit ayırabilirsiniz. Tatil sonrası rehaveti de unutmayın!

2. 2. veya 3. Gün patronunuz ve iş arkadaşlarınızdan toplantı talep edin.  İşleri bir plana ve düzene koymak için biraraya gelin.

3. İlk hafta öğlen yemeklerini iş arkadaşlarınız ile birlikte yiyecek şekilde organize edin. Böylece hem iş havasına daha rahat girer, hem de yapılacak işlerle ilgili daha fazla görüşme yapabilirsiniz.

4. Yapmanız gereken işler muhtemelen birikmiş, yeni sezon hazırlıkları başlamış vaziyette olacaktır. Neye öncelik vermeniz gerektiğini dikkate alarak kendinize bir program oluşturun. Programınızı dikkate alarak ilgili kişilere geri dönüşlerinizi ne zaman yapabileceğiniz ile ilgili bilgilendirin.

Programınıza uygun hareket ederek yoğun geçen bir haftanın sonunda birikmiş işlerinizi tamamlamış, hem zihinsel hem ruhsal olarak işe adapte olmuş olacaksınız. Geriye kalan hevesle çalışarak yepyeni başarılara imza atmak…

Yorumlar
Kalan Karakter 800