Melda Nasıl Girişimci Olsun?

"Merhaba Özlem Hanım, ben lise mezunu bir bayanım. 5 yaşında bir kızım var, yarım gün anaokuluna gidiyor. Kızım okuldayken çalışmak ve para kazanmak istiyorum. Yarım günümü nasıl değerlendirebilirim bir fikriniz var mı? Sizce yapabileceğim bir iş var mıdır? Lütfen yardımcı olur musunuz? Teşekkürler. Melda,Denizli" Merhaba Melda, Anne, eş ve...

"Merhaba Özlem Hanım, ben lise mezunu bir bayanım. 5 yaşında bir kızım var, yarım gün anaokuluna gidiyor. Kızım okuldayken çalışmak ve para kazanmak istiyorum. Yarım günümü nasıl değerlendirebilirim bir fikriniz var mı? Sizce yapabileceğim bir iş var mıdır? Lütfen yardımcı olur musunuz? Teşekkürler. Melda,Denizli"

Merhaba Melda, Anne, eş ve şimdide çalışmak. Tebrik ederim seni. Kendi işini mi yapacaksın yoksa bir yerde mi çalışmak istiyorsun?

1.Bir yerde çalışmak: Çevrende yarı zamanlı olarak çalışabileceğin yerleri araştır. Etrafta çalışan arkadaşlarınla konuş. Çocuğunun yuvası ile konuş ve günde 3-4 saat çalışabileceğin iş aradığın mesajını yay etrafa.

2.Kendi işini yap: Sen ne yapabilirsin? Çevrende neye ihtiyaç duyuluyor? Senin uzmanlık, heyecan ve yönetim tecrüben var mı? Bunların üçüne evet diyorsan, hiç durma hemen önce planını kafanda oluştur, sonra çevrende fikrine güvendiğin arkadaşlarla paylaş. Fikri pişir. Sonra hemen KOSGEB'e başvur. KOSGEB girişimci kadınlara 72 saatlik eğitim veriyor. Eğitim sonunda yapmak istediğin proje kuruldan geçerse 27.000 TL hibe 70.000 TL destek alma imkanın oluyor. Bir yıl boyunca bir koç veriliyor sana KOSGEB. 0212 444 1 567 çağrı merkezinden ya da www.kosgeb.gov.tr adresinden bilgi alabilirsin.

Bulunduğun yerin İşkur şubesine,esnaf ve sanatkarlar odasına gidersen oradan da sana bilgi verirler.  Hem kendine, hem ailene, hem memleketine daha fazla katkı sağlamaya çabaladığın için seni TEBRİK ederim. Yılma. Durma. Sağlık,sevgi ve para ile kal.
Yorumlar
Kalan Karakter 800