Twitter haber bağlantılarında değişiklik! Nasıl görünecek?

Sosyal medya platformu X, haber bağlantılarının sunulmasında yeni bir plan devreye sokmaya hazırlanıyor. İşte detaylar...

Sosyal medya platformu X, haber bağlantılarının sunulmasında manşetlerin ve açıklamaların gizlenmesini içeren yeni bir plan devreye sokmaya hazırlanıyor.

İddialara göre platform, bir gönderide yalnızca bağlantıyı ve başlık resmini gösterecek.

Musk yakın zamanda yaptığı bir gönderide bu yaklaşan değişikliği doğruladı ve bunun platformun görsel çekiciliğini önemli ölçüde artıracağını belirtti.

Şu anda, haber makalelerine veya blog gönderilerine eşlik eden Twitter kartlarında genellikle hem başlık hem de özet metni yer alıyor ve bu web sürümüyle sınırlı. Bunların yanı sıra, bir gönderinin önizleme kartında başlık resmi bulunuyor.

Başlık görünmeyecek 

Önerilen değişiklik, başlığın kaldırılmasına ve yalnızca görselin ve bağlantının bir gönderide sunulmasına yol açacak.

Aslında bu, bağlantıya eşlik eden bir metin eklenmediğinde kullanıcıların yalnızca makalenin bağlantısını ve görselini göreceği anlamına geliyor.

Kaynaklar, bu güncellemenin arkasındaki amacın her gönderinin yüksekliğini en aza indirerek tek ekranda daha fazla gönderinin görüntülenmesini kolaylaştırmak olduğunu söyledi.

Elon Musk'un bakış açısı, ön izleme kartlarında başlıkların belirtilmemesinin tıklama tuzağı stratejilerini caydırabileceği yönünde.

Etiketler Twitter X Elon Musk
Yorumlar
Kalan Karakter 800