Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın Çöküşü Mark Zuckerberg'in Kişisel Servetini Nasıl Etkiledi?

Mark Zuckerberg, sosyal medya platformlarının erişim sorunu nedeniyle tek gecede dünyanın en zenginleri listesinde altıncı sıraya düştü. Kişisel serveti ise eridi.

Sosyal medya platformları WhatsApp, Instagram ve Facebook'a dünya genelinde dün erişim sorunu yaşandı. Sorun, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'e 3 saatte 6,7 milyar dolar kaybettirdi. Söz konusu soruna ilişkin her üç sosyal medya platformunu da çatısında barındıran Facebook'un İletişim Direktörü Andy Stone, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Uygulamalarımız ve ürünlerimize erişimde bir sorun olduğunun farkındayız. Mümkün olan en kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz" ifadesini kullandı.

Stone, söz konusu uygulamalara hangi ülkelerde erişim sorunu yaşandığına ilişkin detay paylaşmadı.Yaşanan erişim sorunu Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg'in kişisel servetine de hemen olumsuz yansıdı. Kesinti Zuckerberg'in servetini yaklaşık 3 saatte 6,7 milyar dolar eritti. Zuckerberg, Forbes Real-Time verilerine göre, dünyanın en zenginleri listesinde altıncı sıraya düştü.

Facebook başkanı, serveti 117,8 milyar dolar olan Oracle yazılım geliştiricisinin kurucu ortağı Larry Ellison'a en zengin insanlar listesinde beşinci sırayı kaybetti.

 

Influencer Simla Canpolat'ın Olumlama ve Motivasyon Notlarının Sırrıİçerik üreticisi Simla Canpolat’ın Instagram paylaşımındaki "Latte, Sadece Yap, Değişim Sensin." yazılı motivasyon notları sosyal medyada gündem oldu.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800