Türkiye'nin En Uzun Kanyonu Nerede?

Türkiye'nin en uzun, dünyanın en uzun ikinci kanyonu nerede? Koronavirüs sonrası ziyaretçilere açık mı? 

Normalleşme sürecinde hesaplı bir tatil rotası mı arıyorsunuz? Uşak'ta 77 kilometre uzunluğa sahip dünyanın en uzun ikinci kanyonu olan Ulubey Kanyonu, yeniden misafirlerini ağırlamaya başladı. Siz de yurt içinde gezilecek hesaplı bir rota arıyorsanız Ulubey Kanyonu doğru bir rota olabilir.

ABD'deki Grand Canyon'dan (Büyük Kanyon) sonra 77 kilometrelik uzunluğuyla dünyanın en uzun ikinci kanyonu olan "Ulubey Kanyonu", 100 ila 500 metre arasındaki genişliğiyle bünyesinde başta antik dönem olmak üzere Selçuklu ve Osmanlı'dan birçok yapıyı barındırıyor ve ziyaretçilerini bekliyor.

Ucuza Tatil Planı Nasıl Yapılır?

Planlayın

İyi bir planlamayla hayalinizdeki tatili gerçekleştirmeniz mümkün. 
Mutlaka GerçekleştirinZaman zaman arkadaşlarınız ile tatil planı yaparsınız ama iş uygulamaya gelince tüm planlar sekteye uğrayabilir. Planınız hazır olduktan sonra yalnız da olsanız o tatile gidin. 

Erken Rezervasyon Yapın

Erken uçak bileti satın alarak, erken konaklama rezervasyonu yaparak maliyetleri düşürebilirsiniz. Üstelik, ücretsiz iptal seçeneğini seçerseniz, herhangi bir ücret ödemeden istediğiniz an rezervasyonu iptal edebilirsiniz. 

Seçenekleri Değerlendirin

Ucuza konaklamak mümkün hatta bedava bile olabilir. Hostel veya pansiyonları dikkatle inceleyin, gideceğiniz şehirde bir arkadaşınız varsa onun evinde kalmayı da düşünebilirsiniz.
Sezonları İnceleyinGideceğiniz şehirleri sezonunda ziyaret etmediğinizde birçok şey daha hesaplı olur. Seyahatlerinizi bu zaman aralıklarına getirmeye dikkat edin. 

Yemek Denince...

Konaklama seçeneğinize göre alışverişinizi kendiniz yaparak, yemeğinizi hazırlayabilirsiniz veya otel, pansiyon ücretine yemeğin de dahil olduğu yerleri değerlendirebilirsiniz. Hangi şehirde, hangi restoran, cafede ne yenir, fiyatı nedir? Tüm bunları gösteren uygulamaları indirin ve araştırmaya başlayın. 

Ücretsiz Etkinlikler

Tatilinizi planınızın maddelerinden birisi de etkinlikler... Önceden araştırın, nerede, ne yapılır? Sizin orada olduğunuz tarihlerde konser, özel bir sergi vs var mı? Bunu yapın ki tatil bütçenizde ona göre yer ayırın. Elinizdeki fırsatları iyi değerlendirin.  

Yorumlar
Kalan Karakter 800