Tatile Gidemedim Diye Üzülmeyin

Bu sene tatil gidemediğiniz için üzülüyor musunuz? Tatile gitmeden nasıl 'tatil yapacağınızı' biliyor musunuz? Evde geçen vakti nasıl tatildeymiş gibi geçireceğinizi biliyor musunuz?

Fotoğraflarınıza Bakın

Mutlu anıların yer aldığı fotoğraflara bakmak ruhunuza iyi gelebilir. Eski fotoğraflarınızı dijitalde düzenleyin, gruplandırın. Daha sonra hatırlamak istediğiniz fotoğraflardan birkaçını çıkartıp boş duvarlarınızı anılarınızla süsleyin.

Film İzleyin

Gitmek istediğiniz yerleri konu alan filmleri seyredin. Bunu yaparken kendinize sanki sinemadaymış gibi ya da tatildeymiş gibi ambiyans oluşturun. Evinizin balkonunu oteldeymiş gibi düzenleyin, kendinize film için aperatifler hazırlayıp filmin keyfini çıkarın. Filmin yanına bir de kitap ekleyin. Bazı kitaplar harika betimlemeleriyle sizi sanki oradaymışsınız gibi hissettirip rahatlamanıza yardımcı olabilir.

Sanal Turlara Katılın

Sanal müzeleri gezin, sanal konserlere, sanal turlara katılın. Bu dönemde oldukça yaratıcı sanal turları keşfedin. Bu turlarda çok kapsamlı videolar, sanal yürüyüşler, ilginç belgeseller yer alabiliyor. Bunlara dahil olarak evde değil, tatilde gibi hissedin.

Hayalinizdeki Tatili Planlamaya Başlayın

Gelecek yıl gitmek istediğiniz yere karar verin ve gideceğiniz yerin uygun fiyatlı konaklama imkanlarını, yemek duraklarını araştırmaya başlayın. Kendinize tatil hedefi koyup, bunun için şimdiden bütçe hazırlayın. Belirlediğiniz hedefi kendinize hatırlatıp bütçenize sadık kalın ve gelecek yıl istediğiniz tatili rahat yapın.

Etiketler Tatil Seyahat
Yorumlar
Kalan Karakter 800