Düşük bütçeli tatil için bunlara dikkat edin

'Evde oturmak mı tatile çıkmak mı?' diye sorsak çoğunluk tatili seçeriz. Ancak bütçesini düşününce bazen gözümüz korkmuyor değil. Evde oturmaktan daha fazla bütçe gerektirse de fiziksel ve zihinsel olarak çalışmaya ara vermek gerektiğini unutmayın.

1 7 TATİL ZAMANLAMASINI İYİ AYARLAYIN
TATİL ZAMANLAMASINI İYİ AYARLAYIN

Herkes turistik bölgelere yazın gitmek ister. Havanın güzel olduğu, turistik yerlerinen canlı hallerini aldığı ve sosyal medyada en fazla paylaşımın yapıldığı zamanlarda gitmeyi herkes ister. Ancak amacınız düşük bütçe ile tatile çıkmak saturistik yerlerin en popüler olduğu zamanlarda değil, yoğun olmayan sezonda gitmeyi tercih edin. Özellikle küçük sahil beldelerini tercih ederseniz kalabalıkların gittiği, plajların boşaldığı bu zaman zarfında konaklama, yemekve hediyelik eşyalar için çok daha uygun fiyatlı anlaşmalar yapabilirsiniz.

2 7 İNDİRİM SİTELERİNDEN YARARLANIN

Son yıllarda sayıları artmış olan indirim siteleri, uçak bileti, konaklama, etkinlik, araba kiralama ya da yemek için çok uygun fiyatlı alternatif önermektedir. Bu sitelerde dikkat etmeniz gereken ise satın aldığınız şeylerin kullanım tarihlerine dikkat etmeniz. Genellikle yoğun olmayan saat ya da günleri seçerek kullanım alanınızı sınırlayan kuponları almadan önce dipnotlara dikkat etmek gerekir.

3 7 OTEL TUTMAK YERİNE EV KİRALAYIN

Airbnb ve benzeri siteler otellere kıyasla hem ev konforuna daha yakın hem de daha ucuzolacak konaklama seçenekleri sunar. Ayrıca tam donanımlı mutfağa sahip olacağınız için yiyecek masraflarınızın da azalacağını unutmayın.Rezervasyonunuzu yaparken ek masraflara dikkat edin, gecelik masraflar toplandığında temizlik ya da komisyon ücretleri ile toplam masraf beklediğinizden yüksek çıkabilir.

4 7 HAFİF SEYAHAT EDİN

Ekstra yükler için ekstra fiyatlar ödendiğini hepimiz biliyoruz, ancak son yıllarda çıkan alternatifler ile uçağa sadece el çantası ile giderek daha uygun fiyatlı uçak biletleri alabiliyorsunuz.

5 7 ÜCRETSİZ GÜNLERDEN YARARLANIN

Birçok şehirde ayın ya da yılın belirli günlerinde müzelere ya da diğer önemli turistik mekanlarına ücretsiz giriş imkanı sunar. Örneğin Paris’teki Louvre, her ayın ilk Pazar günü ücretsiz giriş imkanı sunmaktadır. Girişi 15 euro civarında olan bu müzeye ücretsiz giriş imkanı kaçmaz. Bu ve bunun gibi birçokimkan bulunmakta, bir şehre gitmeden önce araştırmakta fayda var!

6 7 DIŞIRADA YEMEYİ SINIRLANDIRIN

Yeni bir ülkeye gitmenin bir amacı da yeni yemekler tatmak biliyoruz, ancak her öğünü dışarıda yemek seyahatin en pahalı harcaması olabilir. Dışarıda yeme haklarınızı gerçekten hak eden mekanlara saklayarak ve onun dışındaki öğünleri evde hazırladıklarınız ile geçiştirerek uygun fiyatlı bir tatil yapabilirsiniz.

7 7 EV BAKICISI OLABİLİRSİNİZ

İnsanların evini kiralamaya çıkan bir alternatif ise ev bakıcısı olmak! Bu tarz uygulamaları kullanmak için yapmanız gereken tek şey güvenilir olduğunuzu kanıtlamak. Anlaşmanıza bağlı olarak ev sahibinin evcil hayvanını beslemek yada çiçeklerini sulamanız gerekebilir ama ücretsiz konaklama imkanına sahip olduğunuzu unutmayın!

Yorumlar
Kalan Karakter 800