Bir Üniversite Öğrencisi Nasıl Tatile Çıkar? 

Okuduğum ülkede gezilecek çok yer var. Tabii bir öğrenci olarak tatile gitmek o kadar da kolay değil... Gerek bütçe ayarlamak olsun gerek zamanımı… Bu sene okul başlamadan önce üç arkadaşım ve ben bir tatil organize etmeye karar verdik. Sizlerle bu tatil için nasıl hazırladığımızı paylaşacağım.

İlk olarak aslında tatile gitmenin en önemli unsurlarından biri kiminle gideceğine karar vermektir, çünkü eğer tatile gittiğin insanlarla aran iyi ise ve problem yaşamayacağını biliyorsan tatilin hem senin için hem onlar için daha iyi geçer.

Ben grubumu oluşturdum, benimle aynı şehirde yaşayan üç yakın arkadaşım. Bir sene boyunca onlarla çok vakit geçirdim ve sorun yaşamayacağımızı biliyorum. Peki şimdi ne yapmam gerekiyor? Tabii ki bir bütçe hazırlamak!

Destinasyon seçmeden önce bütçe belirlemek çok önemlidir, bu sayede herkese uygun bir yer seçilebilir. Biz bütçemizi ayarladık ve konaklama, yemek, ulaşım gibi kategorilere ayırarak organize olduk. Bütçemizi yaptığımıza göre bize bir destinayson seçmek kaldı!

Dördümüz Saint – Malo’ya gitmeye karar verdik. Saint-Malo olduğumuz şehire çok uzak değil, oraya ulaşım bütçemizi aşmıyor ve genel olarak bir öğrencinin bütçesine uygun bir yer. Saint-Malo’da para harcamadan yapılacak çok şey var, bu aklımızda tuttuğumuz önemli noktalardan biri. Artık destinasyon olarak Saint-Malo’yu seçtiğimize göre ve orada yapılacaklar listesi de hazır olduğuna göre tek yapmamız gereken konaklama rezervasyonu. Onu da yaptıktan sonra biz hazırız!

Aslında, gördüğünüz gibi bu tür tatillere gitmek çok zor değil, sadece iyi organize olmak ve acele etmemek gerekiyor.

Lütfen unutmayın bu dönemde tatile çıkmadan önce gideceğiniz yerlerin özellikle koronavirüs yüzünden sağlığınıza bir risk oluşturmadığına emin olun, bunu araştırın, kalacağınız yer temiz ve güvenli olmalı. Ayrıca kendinizin ve diğerlerinin sağlığı için yolculuk boyunca sağlık ve mesafe kurallarına uyum sağlamanız da çok önemli.

Şimdiden iyi tatiller!  

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store