Para harcamadan kendinizi iyi hissetmenin yolları

Herbirimiz farklı aktiviteler yapmaktan hoşlanabiliriz ancak bazı aktiviteleri yapmak hepimize iyi gelebilir. İşte herkese iyi gelecek, para harcamadan kendinizi iyi hissettirecek öneriler…

YÜRÜYÜŞE ÇIKIN

Yürüyüşler fiziksel sağlığınız için iyi olduğu kadar zihinsel sağlığınız için de yararlı olabilir. Her türlü egzersiz, endorfin seviyenizi artırmaya yardımcı olarak daha az stresli hissetmenizi sağlar.

PLANLARINIZI YAZIN

Günlük tutun. Gün içinde yaşadıklarınızı, hayallerinizi, düşüncelerinizi, planlarınızı yazın. Bu rahatlamanız için basit ama etkili bir yöntem olabilir.

KİTAP OKUYUN

Eğlence için telefona değil, eğlenceli bir kitaba yönelin. Böylece hem hayal gücünüzü besler hem de kendinize yeni bir eğlence alanı yaratmış olursunuz.

KALİTELİ UYKU

Uyku düzeninizi oluşturun. Daha iyi uyumak için meditasyon yapabilir, size iyi gelecek yöntemi araştırabilir ve uykunuzu kaliteli hale getirebilirsiniz.

SOSYAL MEDYAYI AZALTIN

Sosyal medya doğru kullanıldığında muhteşem bir araç olmakla beraber amaçsızca ve saatlerce kullanıldığında kaygıya, uykusuzluğa ve aşırı tüketime sebep olabilir. Bunun için sosyal medyadan biraz uzaklaşıp, sevdiğiniz insanlarla bir arada olmak için zaman ayırın.

BOYAMA YAPIN

Rahatlatıcı ve eğlenceli bir aktivite olmakla kalmaz, aynı zamanda duygusal sağlık açısından da oldukça rahatlatıcı bir aktivite olabilir. Kendinize bir boyama kitabı alabilir, internetten boyama görsellerinin çıktısını alıp boyayabilir ya da kendiniz dilediğiniz gibi boyama yapabilirsiniz.

KENDİNİZLE ZAMAN GEÇİRİN

Günde bir kere durup düşünün: Neler hissettiğinizi, ne yapmak istediğinizi, nelerden mutlu olduğunuzu…

BİR HOBİ EDİNİN

Seveceğiniz ve sizi besleyecek bir hobi edinin. Bunun için çok para harcamanıza gerek yok YouTube üzerinden yapmak istediğiniz hobiler hakkında eğitimler alabilirsiniz.

Aşırı harcamalara karşı kendinizi savunmanız mümkün!Bazı durumların harcama dürtünüzü harekete geçirdiğini biliyor muydunuz? Hangi durumların ne şekilde bunu yaptığını bilseniz aşırı harcamalara karşı kendinizi savunmanız da daha kolay olmaz mıydı :) Kendinize uygun olanları bulun, tavsiyelerini okuyun, kendinize özel savunma planınızı geliştirin

 

Etiketler sağlık tasarruf para
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store