Doğalgaz Faturam Neden Bu Kadar Yüksek?

Doğalgaz faturanız olması gerekenden yüksek görünüyorsa, birkaç farklı faktör olabilir.

1 8 Eski Ekipmanlar

Eski, verimsiz bir kombi veya ısıtma sistemi çalıştırıyorsanız, ürettiği enerjinin çoğunu boşa harcıyor olabilir. Başlangıçta birinci sınıf verimliliğe sahip olabilir, zamanla ve aşınmayla birlikte bazı yeteneklerini kaybetmiş olabilir.

2 8 Kötü Yalıtım

Evinizin yalıtımı yetersizse, doğalgazlı ısıtma sisteminizin sağladığı sıcak hava çatlaklardan, kapılardan, pencerelerden ve hatta çatı katından ve garajdan kaçacaktır. Evinizin yalıtımına değinmek faturanızı düşürmenize yardımcı olabilir.

3 8 Engellenen Havalandırmalar ve Hava Akışı

Evinizdeki mobilya ve aletlerin yerleşimi havalandırma deliklerini tıkayabilir ve hava akışını kısıtlayabilir. Bu durumda, doğal gazlı ısıtma sisteminiz muhtemelen fazla mesai yapıyor çünkü evinizi rahat bir sıcaklığa ısıtmak çok daha zor.

4 8 Mevsimsel Isıtma Maliyetleri

Kışın, sıcaklıklar düştükçe, ısınmak için daha fazla yakıt kullandığınızdan doğalgaz faturanızın artması muhtemel. Mevsim değişikliği konusunda fazla bir şey yapamazsınız. Ancak evinizi hava koşullarına dayanıklı hale getirmek faturanızı makul tutmanıza yardımcı olabilir.

5 8 Kışın Ev Alışkanlıkları

Ev alışkanlıkları, yüksek gaz faturanıza katkıda bulunabilir. Hatta çok fazla fark yaratacağını düşünmediğiniz alışkanlıklar bile olabilir. Belki kapıları ve pencereleri açık bırakır ve evinize soğuk hava girmesine izin verirsiniz. Belki havalar soğumaya başladığında bile evin etrafında tişörtler giyersiniz, bu yüzden termostatı biraz daha yükseltirsiniz. Ya da belki kat kat giyinirsiniz ve kirli sepetinizi daha hızlı doldurursunuz, böylece daha fazla çamaşır yıkarsınız. Şöminenizi düzenli olarak kullanmanız bile ısıtma sisteminizi zorlayabilir çünkü şömine verimsizdir ve ısıtma sistemi bunu telafi etmek için mücadele eder.

6 8 Yüksek Su Sıcaklığı

Şaşırtıcı gaz faturaları görüyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bir olasılık, su ısıtıcınızın çok yüksek ayarlanmış olabileceği. Su ısıtıcıları çeşitli ayarlarla gelir ve daha yüksek olanlar aşırı enerji tüketme ve faturayı artırır.

7 8 Değişken Tedarikçi Fiyatları

Yüksek ısıtma faturanızın eviniz ve ısıtma sisteminizle daha az, enerji şirketinizin fiyatlandırmasıyla daha fazla ilgisi olabilir. Bazı enerji tedarik şirketleri, değişken oranlar kullanarak daha yüksek fiyatlar talep ediyor olabilir. 

8 8 Azaltılmış Doğalgaz Arzı

Yerel doğalgaz arzına yönelik talepler, etrafta dolaşmak için yeterli olmadığı anlamına geldiği için fiyatların artması da mümkündür. Bu sorun, yetersiz boru hattı altyapısından veya bölgenizdeki artan doğal gaz talebinden kaynaklanıyor olabilir. Her iki durumda da ihtiyaç duyulan gaz için rekabeti artırarak fiyatları yükseltmesi muhtemel.

Yorumlar
Kalan Karakter 800