Soru - Cevap

Soran: Cem Cunda

Yatirim amacli Konut Projesi

Merhabalar, Su anda yurt disinda yasiyorum. Onumuzdeki 3-5 yil ulkeye donmeyi dusunmuyorum ancak bir yatirim yapmazsam elimde para tutmam gercekten zor oluyor. Giderler ciktiktan sonra aylik 3.500$ gibi tutar elimde kaliyor. Yatirim amacli projelerden ev almayi onerir misiniz? Ya da en mantikli yatirim araclari olarak ne tavsiye edersiniz? Tesekkurler
Cevaplayan: Özge Özsoy

Cem Bey merhaba,

Bir hedefinizin olması birikim için altın anahtarınız. 
Yatırım amaçlı bir ev almadan önce araştırma yapmalısınız. Bunun için gelişmekte olan, prim yapması beklenen bölgeleri araştırın. O bölgelere yapılacak yeni yatırımlar var mı, olacak mı, soruşturun (örneğin metro, okul, hastane...). Buralardaki metrekare satış fiyatlarını öğrenin. Almayı planladığınız projeler varsa metrekare satış fiyatlarını sorun. O bölgedeki kiraları ve satış fiyatlarını araştırın. Alacağınız ev tüm bu konularda size kar ettirecek mi onu hesaplayın. Buna göre karar verebilirsiniz.
Ev dışında bir yatırım aracı düşünüyorsanız önce risk karakteri analizinizi yapın. Bunu herhangi bir bankanın internet sitesinden yapabilirsiniz. Daha sonra risk anlayışınız çerçevesindeki yatırım araçlarını inceleyin. Bunlardan hangilerini biliyor, tanıyorsanız kendinize bu yatırım araçlarından oluşan  bir sepet yaparak paranızın yatırım riskini dağıtabilirsiniz. Sepetinizdeki yatırım araçlarının dağılım oranı konusunda bankacınızdan destek alabilirsiniz. Dilerseniz her ay bir tanesine para yatırarak yatırımınızı bu şekilde de şekillendirebilirsiniz. En önemlisi de nokta eş-dost tavsiyesi veya tüyo ile yatırım yapıp paranızı riske atmayın.

Sağlık, sevgi ve para ile kalın

Sizin de danışmak istediğiniz bir konu varsa uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Uzmanına Soru Sor
Diğer Sorular
deşifre hizmeti
Cevaplayan: Özge Özsoy
Kredi kullanmak
Cevaplayan: Özge Özsoy
Kefillik kredi notu
Cevaplayan: Özge Özsoy
Takibe düşen borç
Cevaplayan: Özge Özsoy
Borçlarımı Nasıl Kapatabilirim?
Cevaplayan: Özge Özsoy
Kredi ve kredi kartı
Cevaplayan: Özge Özsoy
BORÇTAN KURTULMA
Cevaplayan: Özge Özsoy
Nakit para degerlendirme
Cevaplayan: Özge Özsoy
Avans Hesap iptali
Cevaplayan: Özge Özsoy