Soru - Cevap

Soran: Mahmut Köse

Maaş Müşterisi Olduğum Bankanın Kredi Borcumu Otomatik Çekmesinin Önüne Nasıl Geçerim/Mümkün müdür?

Maaş müşterisi olduğum banka kredimi yapılandırmıyor. Maaşım icralık olursa memur olduğum için en fazla 4 te 1 oranında banka bunu çekebilirken şuanda maaşımın %50 sinden fazlası çekilmekte. Engelli olmama rağmen (krediyi çekerken manik evredeydim ve pek kendimde değildim) bana yapılandırma için pek bir yardımcı olunmadı. Ben de keredimi 90 gün ödemeyip icralık olmayı düşünüyorum ama maaş müşterisi olduğum için otomatik çekiliyor. Geçen ay maaşın yatmasından iki dakika sonra tüm maaşımı bir arkadaşa göndererek bundan kurtuldum ama banka personeli bu sefer yatar yatmaz çekileceğini söyledi. Bana bir çözüm önerebilir misiniz lütfen. Çok teşekkür ederim.
Cevaplayan: Özge Özsoy

Mahmut Bey merhaba,

İcralık olmanız durumunda bunun kaydı 5 sene boyunca sicilinizde saklanacaktır. Bu da 5 sene süresince yeni bir finansal ürün almanız konusunda zorluk yaşamanıza neden olacaktır. Ayrıca icralık olan borcunuzun faizi de masrafları da artacaktır. 
Bankanıza giderek ödemelerin geçiminizi zorlaştırdığınız söyleyerek size nasıl bir yol önerebileceklerini sorabilirsiniz.

Sağlık, sevgi ve para ile kalın

Sizin de danışmak istediğiniz bir konu varsa uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Uzmanına Soru Sor
Diğer Sorular
Kredi Kartı Borç
Cevaplayan: Özge Özsoy
Para durumu
Cevaplayan: Özge Özsoy
Borç kapatma
Cevaplayan: Özge Özsoy
icralığım çek borcu var
Cevaplayan: Özge Özsoy
kredi notunu yükselteme derdi..
Cevaplayan: Özge Özsoy
Icralik cek dosyası kapama
Cevaplayan: Özge Özsoy
Kredi Kartı Limit
Cevaplayan: Özge Özsoy