Soru - Cevap

Soran: Rahime Karakaya

Krediler bitmiyor

İyi çalışmalar evliyiz, bir çocuğumuz var. Kiradayız, eşim 4500TL maaş alıyor. (mesailere kalırsa tabi) Normalde asgari ücret alıyor. Borcumuz 18 bin lira. Kredileri ödüyoruz ama bize kalan 700-800 TL. Mecburen tekrar kartlara yöneliyoruz. 16 bin TL'ye inen borç, ay sonunda tekrar 17 bin TL oluyor. Bu borcu nasıl kapatabiliriz? Sizden görüş almak istedim, teşekkürler şimdiden.
Cevaplayan: Yıldız Sevener

Merhaba;

Çocuğunuz ve eşiniz ile birlikte sağlıklı günleriniz olsun, endişelenip üzülmeden çözüme odaklanın.

Borç borçla kapanmıyor bazı şeyleri geçici olarak değiştirmek gerekiyor. Bunun için de kararlı ve planlı olmak ilk koşul.

-Sizin çalışmadığınızı anlıyorum, çalışma imkanı bulabilir misiniz? Belki evden dahi olsa gelir yaratabilirsiniz. Çevrenizde  kimin ne ihtiyacı var? Bir bakın, belki onların ihtiyacına yönelik bir şeyler yaratabilir evinize ek gelir getirebilirsiniz.

-Evde kullanmadığınız, satarak borç kapamada kullanabiileceğiiniz bir şeyler varsa ‘‘satın’’  üzülmeyin, tekrar yerine koyarsınız. Hatta belli bir dönem ailelerinizden birinin yanına taşınarak kira parasını borç kapamada kullanmayı dahi düşünebilirsiniz. Unutmayın bu geçici bir dönem, bu dönemde nelerden feragat edebilirsiniz? bunu en iyi siz bilirsiniz. 

-Bankalarınız ile görüşmeyi de ihmal etmeyin onların önerilerini dikkate alın.

Sağlık, sevgi ve para ile kalın.

 

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store

Sizin de danışmak istediğiniz bir konu varsa uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Uzmanına Soru Sor
Diğer Sorular
Eksi Bakiye
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Kredi kartı
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Kredi Kartı Artı Bakiye Sorunu
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Hesabım ekside görünüyor
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Kredi Kartı
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Kişisel Gelir Gider Takip Programı
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Krediler bitmiyor
Cevaplayan: Yıldız Sevener