Soru - Cevap

Soran: Onur Gül

icralık borçlar

Merhaba lar 25 bin nufuslu küçük bir ilçede kırtasiye sektöründe 6 yıldır faliyet gösteriyorum maalesef son 2 yıl işlerim günden güne kötüye gitti şu anda farklı farklı firmalara toplamda 60 bin tl borcum var ve 20 bin tl 20 bin tl iki farklı firmaya toplam da 40.000 tl icralık oldum geri kalan 20.000 tl ise 6-7 firmaya küçük küçük borçlar şeklinde açık hesap borcum var bankalara borcum yok fakat bu icralardan dolayı kredi çekemiyorum iş yerimde ise günlük ortalama 300-400 tl arası satış yapıyorum dükkan kiram 700 tl elektirik internet bağkur vergiler aylık bu gibi giderlerim ise 1.300 tl iş yerini devretmek satmak istiyorum ama oda olmuyor bu dükkandan başkada elimde satıp nakit paraya çevirebileceğim bir araba veya arsa da malesef ki yok neler yapabilirim nasıl bir yol izleyebilirim şimdiden çok tesekkür ederim sağlıkla kalınız
Cevaplayan: Yıldız Sevener

Merhabalar;  size de sağlıklı günler dileriz. 

Kredi kullandığınız takdirde ödemelerde sorun yaşamıyacağınıza inanıyor iseniz;

Esnaf  ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinden bilgi, destek alabilir, kredi imkanlarını araştırabilirsiniz.

İşiniz ile ilgili gelecekte gelir yaratma imkanınızın sınırlı kalacağını, kredi kullandığınız takdirde ödemelerde zorlanacağınızı düşünüyorsanız ;

İş yerinizde ki mallarınızın, stoklarınızın  bedeli nedir? Borçlarınızın bir kısmını karşılama imkanı var mı? Alıcılarla tekrar görüşerek mal iadesi yapabilir misiniz?  Böyle bir imkan var ise borçlarınıza saydırabilir misiniz?

Belki başka bir iş yerinde ücretli çalışma imkanı bulabilir  kalan borçlarınızı zaman içinde kapatma şansı bulabilirsiniz. Yeter ki üzülmeden düşünün bir çözüm bulunacaktır.

Sağlık, sevgi ve para ile kalın.

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store

Sizin de danışmak istediğiniz bir konu varsa uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Uzmanına Soru Sor
Diğer Sorular
43 Bin Borcum var
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Bankayla anlaşma
Cevaplayan: Yıldız Sevener
300.000 TL borcum var
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Eksi Bakiye
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Kredi kartı
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Kredi Kartı Artı Bakiye Sorunu
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Hesabım ekside görünüyor
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Kredi Kartı
Cevaplayan: Yıldız Sevener