Soru - Cevap

Soran: Pınar Kurt

Ev alma yöntemi

Merhaba Yaklaşık 60 bin birikimim var,mimarım 3500 TL de gelirim Var ve ailem ile yaşıyorum.Ev satın almak için televizyonda faizsiz ev alma yöntemi adında yeni reklamlar görmeye başladım.Katılım evim,fuzul ev benzeri..Bunların güvenirliği nedir?Paramı buraya yatırmam güvenli olur mu?Teşekkürler
Cevaplayan: Yıldız Sevener

Merhabalar;

Birikiminiz için tebrikler. Öncelikle belirtmeliyim ki  prensibimiz gereği Paradurumu  olarak herhangi bir kurum, şirket hakkında olumlu ya da olumsuz yorum yapmıyoruz. 

Evet bu yöntemlerle ev sahibi olurken sıfır ya da düşük peşinat ve her bütçeye uygun aylık ödeme tercihleri ile sisteme girebilmek avantaj. Ancak bunun yanında bazı kritik konular da var bunların cevaplarına göre karar verebilirsiniz.

-Sisteme girişte sizden almak istediğiniz evin bedeli üzerinden hesaplanan katılım ücreti ya da organizasyon ücreti adı altında bir ücret alınıyor mu? Ve sistemden çıkmak isterseniz bu bedeli geri alabiliyor musunuz?

-Yine sistemden çıkmak isterseniz ödediğiniz taksitleri ne zaman nasıl alacağınıza dair yasal açıdan güvence almak isterseniz kurum nasıl bir güvence veriyor?

-Çekiliş sırasının ne zaman size geleceği, evi ne zaman teslim alabileceğiniz, ya da kiraya verebileceğiniz tarih net mi? Sistemin vaad ettikleri ile beklentileriniz örtüşüyor mu? Ona göre değerlendirebilirsiniz. Son karar sizin.

Sağlık, sevgi ve para ile kalın.

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store

Sizin de danışmak istediğiniz bir konu varsa uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Uzmanına Soru Sor
Diğer Sorular
Borç öderken birikim yapabilir miyim
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Aylık birikim oranı kaç olmalı?
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Ne kadar birikim olmalı?
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Vadeli hesap hk
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Para biriktirmek
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Nasıl bir yatırım
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Ne kadar birikimim olmalı?
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Master planı
Cevaplayan: Yıldız Sevener