Soru - Cevap

Soran: Burak Taşdemir

Banka Borçları

Merhaba. Yaklaşık 5000 TL gelirim var. Aylık 3200 TL toplamda 3 kredi ödüyorum. 1000 TL kiram var evli ve 2 çocuğum var. Kredi kartlarına aylık 1500 TL ödemem gerekiyor ama tabiki ödeyemiyorum. Kredi notum eksilerde bile olabilir işin içinden çıkamıyorum nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum...
Cevaplayan: Yıldız Sevener

Merhaba;  eşiniz ve çocuklarınız ile sağlıklı günleriniz olsun.

Hepimiz insanız ve hayatımızın bazı dönemlerinde kontrolu kaybedebiliyoruz, ancak bu hep böyle devam edecek diye bir şey yok. Yeter ki, pes etmeden çözüme odaklanın, paranızın kontrolunü elden bırakmayın. 

-Bu borçlar neden oluştu? Kredilerin nedeni, istek mi? ihtiyaç harcamaları mıydı?

Bütçeyi aşan istek harcamaları nedeni ile oluştu ise onları durdurarak bu dönem acil ihtiyaç dışında harcama yapmamaya ailece  dikkat edin. 

-Bankalarınız ile hızlıca iletişime geçin, onların çözüm önerlierini dikkate alarak yapılandırma imkanlarını konuşabilirsiniz.

--Satılabilir varlık var mı?  altın, araba gibi var ise satarak borç kapamada kullanabilir misiniz? Var ise satmaktan çekinmeyin. 

- Böyle bir varlık yok ise, geliri arttırma yollarını düşünebilirsiniz. Eşinizin de çalışma imkanı var mı? İş aradı bulamadı ise evden yapabilecekleri var mı? Belki sizin de  ek gelir yaratma imkanınız olabilir, bir düşünün neleri iyi yapıyorsunuz , çevrenizin neye ihtiyacı var, onları gözden geçirin. 

Mutlaka çıkış yolu bulacaksınızdır.

Sağlık, sevgi ve para ile kalın. 

 

 

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store

Sizin de danışmak istediğiniz bir konu varsa uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Uzmanına Soru Sor
Diğer Sorular
43 Bin Borcum var
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Bankayla anlaşma
Cevaplayan: Yıldız Sevener
300.000 TL borcum var
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Eksi Bakiye
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Kredi kartı
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Kredi Kartı Artı Bakiye Sorunu
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Hesabım ekside görünüyor
Cevaplayan: Yıldız Sevener
Kredi Kartı
Cevaplayan: Yıldız Sevener