Zihniyetinizi Değiştirerek Zor Durumların Üstesinden Nasıl Gelebilirsiniz?

Hedeflerinize ulaşabilmenin mutlak en önemli kısmı, doğru zihniyete sahip olmayı gerektirir. Peki zihniyetinizi değiştirerek finansal olarak zor durumların üstesinden nasıl gelebilirsiniz?

Hedeflerinize ulaşabilmenin mutlak en önemli kısmı, doğru zihniyete sahip olmayı gerektirir. Peki zihniyetinizi değiştirerek finansal olarak zor durumların üstesinden nasıl gelebilirsiniz?

Zenginlik oluşturmak için doğru zihniyeti elde etmek; düşündüğünüz şekilde çalışmak, disiplin üzerinde çalışmak ve hedefinize ulaşmak için GERÇEKTEN ne gerekiyorsa onu yapmak demek. Zihniyet tek tip bir şey değil. Tıpkı vücudunuzdaki kaslarda olduğu gibi, onu sürekli korumak için çalışmanız gerekir. Aksi takdirde bozulmaya başlar.

Zihniyetinizi geliştirmenize yardımcı olmak için birkaç ipucu burada.

1. Finansal açıdan başarılı olmaya karar verin

Finansal olarak başarılı olmak, aslında yatırım hesabınızı açmadan veya birikim hesabınıza ilk parayı koymadan çok önce yani kendi içinizde halledebileceğiniz basit bir kararla başlar. Bu, yolculuğa çıkmaya ve sürece güvenmeye karar vermek anlamına gelir.

2. Yaşam değerlerinizi belirleyin

Finansal olarak iyi durumda olmaya karar verdiğinizde, bu finansal başarıyı isteme nedeninizi belirlemelisiniz. Ve bu, nedeninizi belirlemek anlamına gelir. Nedeniniz derin bir amaç duygusu uyandırır ve ihtiyacınız olan motivasyonu geliştirmenize yardımcı olur. Aslında bir nedene sahip olmak, yaşamınızdaki genel mutluluğa bağlanan faktörleri doğrudan iyileştirebilir.

Öyleyse neden borcunuzu ödemek, para biriktirmek, mali açıdan başarılı olmak, finansal açıdan bağımsız olmak vs. istiyorsunuz?

Özellikle işlerin tam olarak planladığınız gibi gitmediği günlerde veya mevsimlerde nedeninizin ne olduğunu bilmek en büyük motivasyon kaynağınız olacak.

3. Standartları bırakın ve sizin için gerçekten önemli olan şeylere odaklanın

Zenginlik oluşturmak ve para zihniyetiniz üzerinde çalışmak söz konusu olduğunda, sizin için neyin işe yaradığını seçmelisiniz ve dünya tarafından tanımlanan standartlara kapılmamak önemli. 

Hedefleriniz ne olursa olsun, kendi standartlarınıza ve hayatınızda ne istediğinizle ilgili olarak paranın sizin için ne anlama geldiğine odaklanın.

4. Korkularınız konusunda rahat olun

Büyük bir şey başarmak istediğinizde endişe ve korku doğal yan ürünler. Bilinmeyen korkusu, değişim korkusu, başarısızlık korkusu var.

Ve birçok durumda, korku sizi yolda durdurabilir ve gerçekten bunaltıcı hale gelebilir. Özellikle de olabileceklerle ilgili tüm "eğer" ve "olmazsa olmazlar" hakkında kafanızda bir şeyler oluşturmaya başladığınızda (ki bu çoğu zaman asla olmaz).

Yine de korkuyla ilgili olan şey, bölgeyle birlikte geldiği için gerçekten iki seçeneğiniz olması. İlk seçenek, sizi sıkıştırmasına zin vermek. İkincisi ve daha iyi seçenek, yolculuğun bir parçası olarak korkuyu kucaklamak, yolculuk için gelmesine izin vermek, ancak sizi geride tutmasına izin verilmediğini bilmesini sağlamak.

Korkuların üstesinden gelmenin harika bir yolu, "neden" inizi hatırlamak ve bugüne kadar sahip olduğunuz tüm başarılara ve oraya ulaşmak için üstesinden geldiğiniz korkulara bakmak olacak. Örneğin, borçtan asla kurtulamayacağınızdan mı korkuyorsunuz? Bu korkuya karşı çalışmak için şu anda veya yakın bir gelecekte borç ödemeye odaklanabilirsiniz.

Kendinize sürekli hatırlatın, ne kadar korkunç olursa olsun, bunu yapabileceğinizi ve bilmeden önce her gün küçük adımlar atmaya odaklanın, büyük ilerleme kaydetmiş olacaksınız.

Doğru para zihniyetine sahip olmak, hayatınıza ve finansal hedeflerinize ulaşma konusunda fark yaratabilir. 

Her şey doğru niyetleri belirlemek ve hedeflerinizi akılda tutmakla ilgili. Para zihniyetinizi geliştirme konusunda fazlasıyla yeteneklisiniz, inanın buna değecek…

İşinizi Kaybetmekten mi Korkuyorsunuz? Bunları Yapın! İşte işinizi kaybederseniz yeni bir iş bulana kadar geçişi kolaylaştırmanıza yardımcı olacak bazı önemli para ipuçları.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store