Yerim dar diyenlere evde egzersiz hareketleri

Spor salonlarına para harcamak istemiyorsunuz ancak, evde de yeterli geniş alanınız olmamasından şikayet ediyorsanız, bu egzersizleri deneyebilirsiniz. Haydi, artık bahane yok :)

1 5

Bu hareket bacaklarınızın iç kısmında ve kalçalarınızda etkili olur. Elerinizi başınızın arkasında birleştirin. Bacaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha fazla açın. Parmak uçlarınız dışa doğru bakmalı.Sırtınızı dik tutarak aşağı doğru çömelin. Bacaklarınızla 90 derecelik bir açı oluşturmayı hedefleyin.Omuzlarınız bu harekette tam kalçalarınızın hizasında durmalı çünkü ağırlığınız bu şekilde topuklarınıza binecek. Tekrar birinci pozisyona geçin ve hareketi tekrar edin.

İki set halinde 10 defa tekrarlayın.

2 5

Sıkılaştırırken kalori yakmayı hızlandıran bu hareket bacaklarınız için çok faydalı. Kollarınız yanda, bacaklarınız omuz genişliğinde açık bir şekilde durun. Standart squat denilen çömelme hareketini yaparak başlayın ve her squattan sonra kollarınızı ve gövdenizi yukarı doğru uzatarak zıplayın. Ayaklarınız yere değdiğinde hemen bir squat çömelmesi daha yapın ve tekrar zıplayın. 2 set halinde 10 kez tekrarlayın.

3 5

Bu harekette  amaç gövde kaslarınızı güçlendirmek. Sırt üstü uzanın. Kollarınız yukarı doğru durmalı. Bacaklarınızı ve kollarınızı aynı anda kaldırarak ayak parmaklarınıza doğru uzanın. Bu hareketi yaparken kol ve bacaklarınızla birlikte omuzlarınızı ve başınızı da yerden kaldırmalısınız. Bacaklarınızı yerden kaldırırken pelvisinizi de yukarı kaldırırsanız ayak parmaklarınız ve elleriniz daha kolay hareket eder. Bu hareketi yaparken boynunuz ağrıyorsa bir elinizi ensenize koyabilirsiniz. İki set halinde 10 tekrar yapın.

4 5

Bu hareket kollarınızı omuzlarınızı ve gövdenizi çalıştırmayı hedefler. Bacaklarınız kalça genişliğinde açık ve parmak uçlarınız yere değecek şekilde durun ve kollarınızın dirsekten bileğe kadar olan kısmını yere koyarak gövdenizi yukarı kaldırın.Gövdenizi yere paralel tutarak sağ kolunuzu dikleştirin. Sağ elinizin avucu yere basacak şekilde durun. Aynı hareketi sol kolunuzla da deneyin. Şimdi kollarınızı yavaşça tekrar yere koyarak gövdenizi alçaltın. Gövdenizi yana oynatmaktan kaçının. Tekrar dirseklerinizin üzerinde uzanır pozisyona geçeceksiniz.Bu hareketi her iki kolunuz için de 10 defa tekrarlayın.

5 5

Mekik, yarım mekik gibi karın germe hareketleri de evde en kolay yapılan egzersizler arasında yer alıyor. Eğer mekik çekmekte zorlanıyorsanız, ayaklarınızı koltuğun altına sıkıştırabilirsiniz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800