Sağlıklı ve uzun yaşamanın sırları!

Sağlıklı, mutlu ve uzun bir yaşama katkıda bulunan temel unsurlar vardır. Bunlar elbette kişiye göre değişebilir ancak genel anlamda bunları hayatınıza dahil etmek size birkaç yıl armağan edebilir.

GÜLÜMSEYİN

Bilim, gülümsemenin ve kahkaha atmanın sadece stresi azaltmakla kalmayıp kendinizi iyi hissetmenize, hastalığa yakalama riskini azalttığını söylüyor. Her sabah uyandığınızda bir kahkaha atmaya, pozitif enerjiyle güne başlamaya ne dersiniz?

YETERİ KADAR UYUYUN

Yeterince uyumak, sağlığı ve yaşam süresini etkileyen kanıtlanmış bir başka faktördür. Ortalama bir yetişkinin her gün 8 saat uykuya ihtiyacı var. Kaliteli bir uyku hem besin alımlarınızda kontrolsüz yemenin önüne geçer hem daha dinç bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

ARKADAŞ VE AİLENİZLE ZAMAN GEÇİRİN

Ailenizin ve arkadaşlarınızın güveninin ve sevgisinin vücudunuz üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Bunun bir sonucu olarak vücudunuz mutluluk hormonu salgılar.

30 DAKİKA YÜRÜYÜN

Olabildiğiniz kadar aktif olun. Uzun uzun koşular, ağır antrenmanlar gerek yok. Tabii bunları yapabiliyorsanız güzel, ancak yapamıyorsanız da şart değil, günde en az 30 dakika yürüyüş size hem mutluluk hem de yıllar katabilir.

SAĞLIKLI BESLENİN 

Herkesin bedeni farklı, herkesin metabolizması farklı… Bedeninizi tanıyın ve ona zarar verecek şekerli, hamurlu, yağlı yiyeceklerden uzak durun.

Okuyun, araştırın, sevin, sevilin, gönüllülük yapın ve huzurla, sağlıkla kalın…

Başarılı ve zengin insanların finansman sırları!Başarılı ve zengin insanların finansman sırları!Finansal özgürlüğünüzü kazandıktan sonra varlığınızı korumak ve artırmak için hangi adımları uygulayacağınızı bilmeniz çok önemli. Başarılı ve zengin insanların servetlerini korumak için finansman sırları neler?

 

Etiketler hayat sevgi mutluluk
Yorumlar
Kalan Karakter 800