Çocuklar için Eğlenceli ve Gelişimi Hızlandıran Aktiviteler

Yeni yılda çocuklarınızı eğlendirmenin yollarını bulmakta zorlanıyorsanız, uzmanlar hem eğlenceleri hem de gelişimleri için faydalı olan bir dizi basit aktivite olduğunu söylüyor.

Yeni yılda çocuklarınızı eğlendirmenin yollarını bulmakta zorlanıyorsanız, uzmanlar hem eğlenceleri hem de gelişimleri için faydalı olan bir dizi basit aktivite olduğunu söylüyor.

Öğrenme

Eğitim psikologları için çevrimiçi bir topluluk olan Edpsy’nin kurucusu Dan O’Hare, ebeveynlerin tatil etkinliklerinin eğitici olması gerektiğini düşünmemesi gerektiğini söylüyor.

Özellikle küçük çocuklar için, günlük görevlere entegre edilmiş pek çok öğrenme olduğuna dikkat çekiyor. Bu nedenle ebeveynlerin yeni aktiviteler yaratmaları gerektiğini düşünmemeleri gerekiyor. Örneğin, O’Hare kek pişirmenin aritmetik, yaratıcılık ve ince motor becerileri geliştirmeyi içerdiğini söyledi.

Ayrıca, çocukların müzakere ve sorunları çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olduğu için oyunun değerini vurguladı.

O’Hare, pandeminin kesintiye uğramasının diğer çocuklarla etkileşim kurmalarını engellediği göz önüne alındığında, çocukları konuşmayı içeren etkinlikler yapmaya teşvik etmenin de faydalı olduğunu söyledi. Bu oyunu anlatmayı veya kardeşleri veya arkadaşları ile bir görev üzerinde birlikte çalışmaya teşvik etmeyi içerebilir.

O’Hare, yeni yıl kartları veya Noel Baba’ya mektup yazmanın da okuryazarlık becerilerini geliştirmeye yardımcı olabileceğini söyledi.  

Masa oyunları ve süslemeler

Beceri geliştirme organizasyonu Good Play Guide’ın kurucusu Amanda Gummer, video görüşmesi yoluyla CNBC’ye, çocukların belirli yeni yıl etkinliklerine dahil edilmesinin öğrenmeyi “görünmez” hale getirmeye yardımcı olduğunu ve bu nedenle bunu bir angarya olarak görmediklerini söyledi. 

Küçük çocuklar için ev yapımı yılbaşı süsleri yapmanın ince motor becerilerinin gelişimine yardımcı olabileceğini söyledi. Gummer, “Dekorasyonları diğer aile üyelerine hediye etmek, onların aidiyet duygularını da artırıyor” diye ekledi. 

Ailece masa oyunları oynamanın ebeveyn-çocuk iletişimini geliştirmeye yardımcı olabileceğini söyledi. Masa oyunları da oldukça sürükleyicidir; bu, çocukların omicron varyantı etrafındaki belirsizlik konusunda endişeli olmalarına yardımcı olabilir.

Bu arada aile yürüyüşlerini hazine avına çevirmenin, gözlem becerilerini geliştirebileceğini söyledi. Ancak, “stres ve gerginlik” ile geçen bir yılın ardından Gummer, ebeveynlerin çocuklarını tatillerde sürekli olarak eğlendiremedikleri için suçluluk duymamaları gerektiğini, herkesin keyif aldığı aktiviteler bulmanızı tavsiye etti.

Money Değil, MoneyeMoneye’nin ne olduğunu biliyor musunuz? Finansal Okuryazarlık Girişimcisi, Moneye Kurucusu Özlem Denizmen, kaleme aldı, “Money Değil, Moneye”.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store