Rekorlar Kıran Başarılı Grup BTS, Ne Kadar Kazanıyor?

Güney Kore borsasındaki hisselerini her yıl daha da yükselten popüler grup BTS'in üyeleri artık milyoner. Rekorlar kıran başarılı grup BTS ne kadar kazanıyor?

Dünyanın en popüler grubu BTS’in üyeleri artık multimilyoner.

CNN’in haberine göre, bu durum, şirketleri Big Hit Entertainment'ın son üç yılda Güney Kore'nin en büyük borsa listesindeki başarısı" nedeniyle gerçekleşti.

Şirketin "her biri 135 bin won (115 dolar) olan hisselerini, 962,55 milyon won (822 milyon dolar) yükselttiği ve şirketin değerini 4,8 trilyon won’a (4.1 milyar dolar)" getirdiği öğrenildi.

Grubun her bir üyesine ağustos ayında 68 bin 385 hisse verildi ve şimdi her biri 7,9 milyon dolar değerinde. Hisseler 15 Ekim'de işlem görmeye başlayacak.

Şarkıları, ödülleri ve yaşantılarıyla gündemden düşmeyen ünlü grubun BTS (Bangtan Boys), kısa zamanda dünyanın en çok sevilen ve merak edilen grubu haline geldi. Grubun RM (Kim Namjoon), Jin (Kim Seokjin), Suga (Min Yoongi), J-hope (Jung Hoseok), Jimin (Park Jimin), V (Kim Taehyung) ve Jungkook (Jeon) olmak üzere yedi üyesi bulunuyor.

Dünyanın En Popüler Grubu

BTS grubu, 2015 yılında bir Kore müzik gösterisi olan SBS MTV Show'da ilk galibiyetini kazanmıştı. O dönem hiç kimse bir hip-hop idol grubunun Billboard'da 1 numara olmasını ve sadece üç yıl sonra diğer birçok küresel müzik listelerine girmesini, rekor üstüne rekor kırmasını beklemedi. BTS hızlı bir şekilde gezegendeki en popüler grup haline geldi. 

Rekor Üstüne Rekor 

Yeni single’ı Dynamite’in klibiyle YouTube’da rekor üstüne rekor kırdı. Daha önce sadece yarım saatte 12 milyon izleyiciye ulaşarak açılış rekoru kıran klip, ilk 24 saatte  100 milyonu aşarak 101,1 milyon kez görüntülenmesiyle bir başka rekorun sahibi oldu.

BTS, şimdi ‘BE’ (Deluxe Edition) adını verdikleri yeni albümlerini çıkartacak. 20 Kasım’da piyasada olacak albüm için hayranları şimdiden heyecanlı.

Yorumlar
Kalan Karakter 800