NFT Trendine Dahil Olan Ünlüler

Tüm dünyada büyük ilgi gören NFT çılgınlığına ülkemizde kayıtsız kalmıyor! İşte ünlülerin NFT'ye dair paylaşımları:

Kripto para dünyasının bir parçası olan NFT (Non-Fungible Token), son günlerde milyon dolarlık satışlarla gündeme geliyor.

‘Değiştirilemez para/çip’ anlamına gelen NFT, herhangi bir ürünün ‘dijital mülkiyet hakkı’ olarak adlandırılabilir. Herhangi bir heykel, ayakkabı veya kitabın NFT olarak karşılığı olabilir. Tüm dünyada büyük ilgi gören NFT çılgınlığına ülkemizde kayıtsız kalmıyor!

İşte ünlülerin NFT'ye dair paylaşımları:

Kahve falı uygulaması Faladdin, NFT eser "Mukadderat"ı OpenSea'de satışa çıkardı!

Türkiye'nin en çok indirilen ve en çok kullanılan kahve falı uygulaması Faladdin, ilk NFT eseri Mukaddeat'ı OpenSea'da satışa çıkardı. Tam 1 milyar kahve falından oluşturulan Mukadderat eseri için minimum fiyat 0.05 Etherium olarak belirlendi.

Bensu Soral Baş, ilk NFT eserini OpenSea'de satışa çıkardı!

Türkiye'nin en başarılı kadın oyuncularından Bensu Soral Baş, geçtiğimiz yılın başında hayatını kaybeden basketbolun efsanesi Kobe Bryant için çizdiği resmi NFT eser olarak OpenSea'de açık artırma usulüyle satışa çıkardı. Minimum 2.5 etheriumdan satışa sunulan eserin değeri ise yaklaşık 4500 dolara tekabül ediyor.

 

Saba Tümer kahkahasını NFT olarak 90 bin liraya sattı!

Meşhur kahkahasını sattığını duyuran Saba Tümer, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda satıştan 90 bin TL elde ettiğini yazdı. Tümer, paylaşımında şu ifadeye yer verdi:

"Dünyada bir ilk! Kahkaham #nft olarak rekor bir fiyata satıldı. Sevgili İzzet Pinto 90 bin TL ödedi... Ben de bu parayı eşit olarak Darüşşafaka, Tohum Otizm Vakfı ve 10 bin fidanla 'Kahkaha Korusu' yaptırmak için bağışlıyorum. Bağışlar gerçekleşince dekontları story bölümünde paylaşacağım."

Gülben Ergen "Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz" sözünü NFT olarak satışa çıkardı!

Gülben Ergen, bir dönem magazin muhabirlerine söylediği ve kendisiyle özdeşleşen "Bana unutmayın ki hiçbir şey olmaz" sözünü NFT’ye dönüştürerek açık artırmaya çıkardı. Şarkıcı, NFT'nin gelirini kurucusu olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği'ne bağışlayacak.

Mesut Özil Kripto Sanat Alanına Girdi!

Dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil eşsiz token (NFT) tabanlı hareketli avatarıyla NFT dünyasına girdi. Fenerbahçeli Futbolcu Mesut Özil, geleceği kucaklamak ve geçmişi selamlamak için girdiğini belirttiği NFT alanındaki eserini resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı. 

 

Sanatçı Tarık Tolunay eserini Blockchain ile imzaladıktan sonra 36 bin dolara sattı!

Dijital ortam sanatçısı Tarık Tolunay, Eminönü, Galata Köprüsü ve Karaköy'ü gösteren "Fractal İstanbul - Pandemi" isimli eserini Blockchain ile imzalayarak satışa çıkardı. 20 Ethereum'a alıcı bulan eserin tek orijinal hali, böylelikle 36 bin dolara satılmış oldu.

Cüneyt Özdemir, 'Türkiye'nin En Pahalı Tweeti' Diye Tanımladığı Paylaşımını NFT İle 10 Bin Dolara Sattı!

Gazeteci Cüneyt Özdemir, 'Türkiye'nin en pahalı tweeti' diye tanımladığı paylaşımını NFT ile 10 bin dolara sattığını duyurdu. Özdemir, elde edilen geliri Darüşşafaka'ya bağışladı.

NFT Çılgınlığına Dair Bilmeniz Gerekenler NFT’nin açılımı Non-Fungible Token. Yani Blockchain teknolojisi üzerine kurulmuş yerine konamaz ve değiştirilemez jetonlar.

 

 

Etiketler Kripto Para NFT
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store