LVMH, Küresel Lüks Blok Zinciri Olan “Aura” İle Diğer Büyük Lüks Markalarla İş Birlikleri Kuruyor!

LVMH, dünyanın ilk küresel lüks blok zinciri olan Aura Blockchain Konsorsiyumu'nu geliştirmek için Richemont'un bir parçası olan Prada ve Cartier adlı diğer iki büyük lüks isim ile güçlerini birleştirdi.

LVMH, dünyanın ilk küresel lüks blok zinciri olan Aura Blockchain Konsorsiyumu'nu geliştirmek için Richemont'un bir parçası olan Prada ve Cartier adlı diğer iki büyük lüks isim ile güçlerini birleştirdi. 

20 Nisan 2021'de tanıtılan rakipler arasında kurulan bu benzeri görülmemiş iş birliği, özgünlük, sorumlu kaynak kullanımı ve sürdürülebilirlik ile ilgili bilgilerin güvenli, dijital bir biçimde iletilmesinde karşılaşılan ortak zorluklara tek ve yenilikçi bir çözüm sunuyor. Amaç, tüketicilere bir ürünün yaşam döngüsü boyunca yüksek düzeyde şeffaflık ve izlenebilirlik sağlamak.

Aura Blockchain'in en gelişmiş teknolojiyi yansıtıyor olması, bir ürün kimliğini bir müşteri kimliğiyle eşleştirerek, tüketicilerin bir ürünün geçmişine erişimini sağlamak ve hammaddeden satış noktasına ve hatta daha fazlasına kadar değer zincirinin her adımında orijinalliğinin kanıtı için gereken altyapıyı güvenli, tekrarlanamayan, dijital bloklar zinciri aracılığıyla sağlar. Böylece tüketiciler, bir ürünün tüm yaşam döngüsünü baştan sona güvenilir verilerle ve üçüncü taraf doğrulamasına gerek kalmadan takip edebilirler. Aura, lüks markaların; malzemelerinin kalitesi, işçilik ve yaratıcılıkları hakkında eşsiz bir hikâye anlatarak ve müşteri ile marka arasındaki ilişkiyi güçlendirerek tüketicilerle doğrudan iletişim kurmak açısından bir miladı temsil ediyor.

İzlenebilirlik, sürdürülebilirlik ve özgünlük gibi konuların tüm lüks markalarda ortak olduğu düşünüldüğünde, bu rakiplerin değişimi yönlendirmek ve ortak bir çözüm geliştirmek için birlikte çalışmaları kulağa mantıklı geliyor. Böylece LVMH, ConsenSys teknolojisi ve Microsoft tarafından güvence altına alınan çok düğümlü, özel bir blok zinciri olan Aura Blockchain Consortium'u tasarlamak için Prada ve Richemont ile güçlerini birleştirdi. Aura, sadece kurucularına değil, tüm lüks markalara açık ve farklı büyüklükteki şirketleri desteklemek ve bireysel ihtiyaçlara uyum sağlamak için esneklik sunar.

LVMH şirketler grubu içerisinde bulunan moda evleri arasındaki Hublot, Bvlgari ve Louis Vuitton platformda zaten aktif. Örneğin Hublot, Aura altyapısında saklanan ve müşterilerin cep telefonuyla çekilmiş basit bir fotoğraf aracılığıyla saatlerinin orijinalliğini doğrulamasını sağlayan dijital bir e-garanti uygulaması başlattı. Aura'yı kullanan markalar, kendi özgünlüklerine ve müşteri beklentilerine göre kendi deneyimlerini geliştirirler. Ayrıca kendi verilerini korurlar ve blok zincirinde değiştirilemeyecek, gizlice müdahale edilemeyecek veya hacklenemeyecek şekilde saklanan bilgilerle en katı müşteri gizliliği standartlarına uyarlar.

LVMH Genel Müdürü Toni Belloni, “Aura Blockchain Konsorsiyumu, müşterilerimize ürünlerimizi daha iyi tanıyacakları basit çözümler sunarak onlarla olan bağımızı güçlendirmek adına sektörümüz için harika bir fırsat. Bu projede diğer lüks markalarla güçlerimizi birleştirerek şeffaflık ve izlenebilirlik konusunda öncülük ediyoruz. Umarım endüsrideki diğer prestijli oyuncular da ittifakımıza katılır.”

Kaynakça: https://www.lvmh.com/news-documents/news/lvmh-partners-with-other-major-luxury-companies-on-aura-the-first-global-luxury-blockchain/

Türk Dizileri Türkiye Ekonomisine Ne Kadar Katkı Sağladı? Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, Türk dizileri ile Türkiye ekonomisine ne kadar katkı sağladı?

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store