Kripto para mağduru olmayın! Uzmanından 5 strateji

Kripto para nedir? Kripto yapa yatırımı nasıl yapılır? Kripto para yatırımında nelere dikkat edilmeli? Kripto para yatırımında risk nasıl en aza indirilir? Uzmanı, kripto parayla ilgili en çok merak edilen soruları cevapladı.

KORKU VE AÇ GÖZLÜLÜK ENDEKSİ BELİRLEYİCİ

Kripto para kazandırdığı gibi kaybettirir de. Kripto para yatırımıyla zengin olanların hikayeleri kulağınıza çalınmıştır. Diğer yandan kriptoya yatırım yaparak zengin olmayı hayal ederken önemli meblağları kaybeden çok sayıda insan da var. Kripto para yatırımında korku ve açgözlülük endeksiniz belirleyici. Çok büyük riskleri üstlenmeye istekli bir yatırımcıysanız, en azından riski en aza indirecek bazı stratejiler uygulayabilirsiniz.

O stratejileri Kripto Varlıklar Eğitim ve Danışmanlık Platformu Lexcio kurucu ortağı Abide Gülel şöyle anlattı:

HEMEN ZENGİN OLMA HAYALİNE KAPILMAYIN

“‘Paramın 100 katını kazanacağım ve zengin olacağım’ düşüncesiyle bu alana yatırım yapmayın. Bunun yerine, kripto para birimlerine yatırım yapmayı, insanların zaman içinde enflasyonu yenmesine yardımcı olabilecek finansal bağımsızlığa giden başka bir yol olarak görmelisiniz. Kripto para birimleri, uzun vadeli kişisel servet oluşturmak için bir araç olabilir. yatır

TASARRUFUN TAMAMINI KRİPTOYA YATIRMAYIN

Kripto para birimlerine yalnızca kaybetmeyi göze aldığınız miktarda para koyun. Örneğin portföyünüzün yüzde 5'inin Bitcoin veya diğer madeni paralar gibi yüksek riskli bir varlığa sahip olması güvenli bir temel kuraldır. Ancak bazı yatırımcılar için kriptoya daha fazla yatırım yapmak mantıklı olabilir.

KÜÇÜK KÜÇÜK ALIN, DÜŞÜŞTE SATIŞ YAPMAYIN

Tek seferde hepsini satın almak yerine, sürekli küçük miktarlarda para koyarak kripto satın alın. Bu, fiyat oynaklığının bir kısmıyla mücadeleye yardımcı olur. Duygusal kararlar vermeyin, düşüşte satış yapmayın. Fiyatı kesinlikle sık sık her gün kontrol etmeyin.

VARLIKLARINIZI ÇEŞİTLENDİRİN

Ticaret yapabileceğiniz çok sayıda kripto para birimi var. Uzun vadeli servet inşa etmek istiyorsanız, kalıcı güce sahip kriptolara yatırım yapmanız gerek. Tüm portföyünüzü tek bir kripto üzerinde riske atarsanız, riskiniz katlanarak artar.

GENÇ YATIRIMCILAR İÇİN DAHA UYGUN

Kripto para, arkasındaki teknolojiye gerçekten inanan, gelecekte daha yaygın olarak benimseneceğini düşünen ve beklemek için 20-30 yıl zamanları olan genç yatırımcılar içindir. Gelecek yıl emekli oluyorsanız eğer, tüm paranızı kriptoya yatırmak iyi bir fikir değil.“

Herkesin bilmesi gereken kripto kelimeler Herkesin bilmesi gereken kripto kelimeler Bu yıl herkesin bilmesi gereken kripto kelimeler:

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800