El Salvador'un BTC’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Etmesinden Sonra Ne Oldu?

El Salvador'un Bitcoin’i benimsemesinden etkilenen kripto para birimlerinin çoğunun istikrar kazandığı gözlemleniyor.

El Salvador'un Bitcoin’i benimsemesinden etkilenen kripto para birimlerinin çoğunun istikrar kazandığı gözlemleniyor.

7 Eylül Salı günü 52.000 dolara yakın bir değeri olan Bitcoin, tamamen eski yüksek seviyesine ulaşamasa da düşüşünün ardından hafifçe toparlanarak yaklaşık 46.500 dolara ulaştı.

Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) ve Cardano (ADA) fiyatları da istikrar kazanıyor.

Dün toparlanan ve yeni yüksek değerlere ulaşan Solana, bir gün önceki değerine göre yaklaşık %8 oranında gerileyerek yeniden düşüşe geçiyor. 

Küresel kripto piyasası son 24 saatte %2'nin üzerinde büyüdü ve artık yaklaşık 2,15 trilyon dolar değerinde!

İngiliz bankacılık devi Standard Chartered kısa süre önce, Bitcoin’in değerinin 2021'in sonlarında veya 2022'nin başlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşabileceğini belirtti, ancak diğer tahminler, mevcut trendin yıl sonuna kadar Bitcoin’in değerinin 20 bin doların altına düşmesiyle sonuçlanabileceğini söylüyor.

 

El Salvador, Bitcoin'i Yasal Para Birimi Kabul Eden İlk Ülke Oldu! Peki Bu Neden Önemli? İşte El Savador’da Bitcoin kullanımının yasallaşmasının neden önemli olduğuna dair Özgür Demirtaş’ın floodu:

 

 

Etiketler El Salvador BTC
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store