Bitcoin ayı sezonu bitti mi?

Bitcoin fiyatının 19 bin 700 dolara yükselmesiyle birlikte BTC fiyatının bundan sonra nasıl seyredeceğine yönelik analizlerde de 21 bin dolar seviyesinin kritik bir eşik olduğuna dikkat çekiliyor.

1 5 BİTCOİN 20 BİN DOLARA KOŞUYOR

Bitcoin fiyatı, çok önemli olan 20 bin dolar seviyesine doğru hızla ilerliyor ve analistler, BTC fiyatının nereye gidebileceği konusunda tahminler yürütüyor. Bitcoin'deki son ralli, artan hacim seviyeleri ve fiyatın yanıltıcı olup olmadığı konusunda soruların forumlarda tartışılmasına neden oldu.

2 5 BİTCOİN AYI PİYASASI BİTTİ Mİ?

Piyasa geçen haftaya göre teknik olarak hala ayı piyasasında olsa da yatırımcı sayısı artıyor ve yatırımcı hissiyatı iyileşiyor. Duyarlılığı beş ağırlıklı kaynak kullanarak ölçen kriptoya özgü bir metrik olan Korku ve Açgözlülük Endeksi'ne göre, yatırımcıların pazar hakkındaki duyguları aylık en yüksek seviyeye ulaştı.

3 5 BİTCOİN KORKU VE AÇGÖZLÜLÜK ENDEKSİ

Bitcoin fiyatı şu anda psikolojik olarak önemli olan 20.000 dolar seviyesine yaklaşmış durumda ve birçok analist ve trader, BTC fiyatının bir sonraki adımda nereye gidebileceği konusunda düşüncelerini yayınlıyor. İşte onlardan birkaçı;

"Bitcoin fiyatı henüz FTX öncesi seviyelerinden toparlanamadı, ancak 8 Kasım 2022'den bu yana ilk kez 13 Ocak'ta 19.501 doların üzerine çıktı. Son rallinin gücüne rağmen, bazı analistler BTC fiyatının daha önce 21.000 dolara ulaşması gerektiğine inanıyor. Mevcut yükseliş trendi sürdürülebilir."

4 5 GERİ ÇEKİLME BEKLENİYOR

Glassnode analizine göre, “1 Ocak'ta başlayan yenilenen bir yükseliş trendi, Bitcoin'i 18,6 - 18,9 bin dolar seviyesine getirdi, ancak 19-21 bin dolar civarında yeni bir ticaret kanalı talep etmek için 19 bin doları geçmek gerekiyor. Bitcoin orta vadeli bir düşüş eğilimi ile karşı karşıya olduğundan, bu seviyeler civarında direnç bekleniyor. Fiyat trend çizgisini aşamazsa, 16-17 bin dolar alanına doğru bir geri çekilme bekliyoruz.”

5 5 20 BİN DOLAR İLE SINIRLANABİLİR

"18.000 dolar civarında işlem hacminin olmaması, mevcut zincir üstü ve merkezi borsa ( CEX ) faaliyetindeki zayıflığı gösteriyor. En büyük hacimler ve genel aktivite 16.000 dolar seviyesini çevreliyor gibi görünüyor, bu da bunun mevcut fiyat aralığından daha sağlam bir taban olduğunu gösteriyor. 20.000 doların üzerindeki seviyeleri çevreleyen daha az hacimle, Bitcoin'in rallisi 20.000 dolarla sınırlanabilir." TradingView

TraderSZ: Bitcoin yatırımcılarının kâr elde etmesiyle, BTC'nin daha yüksek seviyelere ulaşması zor olabilir. Tarihsel analiz, yeni bir Bitcoin tabanına işaret ediyor.

Etiketler Bitcoin btc
Yorumlar
Kalan Karakter 800