Minimalist Modayı Uygulamak İçin 5 Neden

Mimari, dekorasyon derken modada da etkisi görülen minimalizm akımını incelemeye ne dersiniz?

Minimalist Moda Nedir?

 Sade, gösterişten uzak stile sahip kişilerin benimsediği minimalist moda; kıyafetten dekora tüm hayatı yalınlaştırmayla ilgili. Burada amaç; basit ama güçlü bir stil yaratmak. Bunu yaparken de karmaşık aksesuarı, desenleri değil modern anahtar parçaları bulup kombinlemek.  

 Neden Minimalist Moda?

 1. Tarzını Belirlersiniz:

 Minimalist modanın bir sonucu olarak tarzınızı keşfedersiniz. Neyi asla giymeyeceğinizi görürsünüz. Hangi renkler, hangi modeller, hangi kumaşlar size daha çok yakışıyor, hangi kıyafetler, aksesuarlar sizi daha rahat hissettiriyor bilirsiniz. 

 Minimalist parçalarınızı seçtikten sonra sıra kapsül gardırobunuzu oluşturmaya gelir. Mevsimlik kapsül gardıropları hazırlarken renkleri, kıyafetleri, aksesuarları eşleştirirken bir arkadaşınızdan da yardım alarak oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. 

 2. Bilinçli Alışveriş:

 ‘Daha az’ı benimsemek alışverişlerde daha dikkatli olmanızı sağlar. Amaç yalınlık olduğu için, kişisel tarzınız ve gerçekten kullanacağınız kıyafetlere odaklanırsınız. Alışveriş esnasında kendinize şu soruları sorabilirsiniz. "Bu kıyafeti giyer miyim? Gerçekten ihtiyacım var mı yoksa benim için heves mi? Gardırobumda bu renkten/modelden var mı? Ben bu ayakkabılarda yürüyebilir miyim?..." 

 Şık Olmak İçin Çok Para mı Lazım?

 Hayır. Önemli olan stiliniz, o olduğu zaman alacağınız parçalar bellidir. ‘Sırf moda olduğu için’ bir şeyler almak yerine, ‘size uygun’ olan parçaları seçmeniz yeterli olacaktır. 

 3. Zamandan Tasarruf:

Kapsül gardırobunuzu oluşturduğunuz zaman sabahları ‘Bugün ne giysem?’ diye çok da fazla düşünmezsiniz. Minimalist stiliniz için belirlediğiniz kombinler, renk paletleri size doğru yolu gösterir. 

 4. Gardıropta Ferahlık:

Gardırobunuzda olup varlığını unuttuğunuz, ‘Bir gün giyerim nasılsa…’ diyerek tuttuğunuz veya kullanılmayacak durumda olan kıyafetlerden arınırsınız. Bu eşyalardan kullanılabilecek durumda olanları sevdiklerinizle, ihtiyaç sahipleriyle paylaşabilir veya ikinci el eşya uygulamalarında satarak para kazanabilirsiniz. 

5. Para Biriktirirsiniz:

Gereksiz alışveriş alışkanlığınızı yenerek kıyafet harcamalarınızın kontrolünü ele alırsınız. Bu sayede tasarruf ettiğiniz parayı finansal hedefiniz için biriktirir ve ona doğru adım adım ilerlersiniz. 

Sonuç: İyi düşünülmüş bir gardırobunuz, güçlü bir stil anlayışınız ve mutlu bir banka hesabınız olacak!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store