Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru makyaj nasıl yapılır? Kullanacağınız hangi tonlar sizde daha doğal durur? İşte makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken küçük ipuçları!

Cildinizi Temizleyin

Makyaj yapmadan önce cildinizi temizlemeli ve nemlendirmelisiniz. Bunun ardından makyaj bazını uygulamalısınız. Makyaj bazı fondötenin cildinize dengeli dağılmasını ve makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlar.

Aydınlatıcıyı Doğru Kullanın

Gözaltı aydınlatıcılarını seçerken cildinize yakın tonda seçmeye dikkat edin ve aydınlatıcıyı sadece gözünüzün iç tarafına yakın sürün.

Pudra Kullanın

Fondöten üzerine uygulayacağınız pudra cildiğinizin yağlı görünmesini engeller. Ayrıca makyajınızın daha kalıcı olmasına yardımcı olur.

Ten Renginize Uygun Fondöten Seçin

Ten renginize uygun fondöten tercih ederseniz daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Fondöteni uygularken kulak arkanıza ve boynunuza doğru da uygulamaya özen gösterin.

Fazla Allık Sürmeyin

Allık rengini doğal tonlarda seçmeye özen gösterin ve kullanacağınız fırça seçiminde dikkatli olun. Allık sürerken gülüşünüzü yüzünüzden eksik etmeyin J

Yeteri Kadar Rimel Sürün

Kirpikleri hacimli göstermek için kat kat rimel sürmek yerine doğru rimeli seçmeye özen gösterin. İlla bir kat daha sürmek isterseniz 10 saniye kadar sonra sürün.

Dudak Kalemi Kullanın

Rujunuzun dağılmaması ve daha bakımlı bir görünüm için süreceğiniz rıuja yakın renklerde bir dudak kalemi kullanın.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store