Kredi Kartımı Nasıl İptal Ettirebilirim?

Kredi kartınızı kapatmak istiyor, fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? İşte adım adım kredi kartınızı nasıl iptal ettirebileceğiniz ve kapatmadan önce neler yapmanız gerektiği:

Kredi kartınızı kapatmak istiyor, fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? İşte adım adım kredi kartınızı nasıl iptal ettirebileceğiniz ve kapatmadan önce neler yapmanız gerektiği:

Müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın iptalini isteyin

Kartınızın ait olduğu bankanın müşteri hizmetlerini arayarak, kartınızı iptal etmek istediğinizi söyletebilir ve kartınızı kapattırabilirsiniz.

Yazılı istek gönderin

Bankanıza yazılı bir istek göndererek kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz.  

Peki Kredi Kartınızı Kapatmadan Önce Ne Yapmalısınız? 

Kredi kartınızı kapatmadan önce bunu doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız.

Kart borcunuzu kapattınız mı? Kartınızı iptal ettirmeden önce tüm borcu tek seferde kapatmalısınız.

Puanlarınızın tümünü kullandınız mı? Alışverişlerinizde kredi kartı kullandıysanız, kredi kartınıza ödül puanı işlemiş olabilir. Kredi kartınızı tamamen kapatmadan önce bu puanlarınızı kullanabilirsiniz.

Kartınız ne zaman iptal edilecek? Kredi aidatı ödeme zamanınızı hesaba katarak, müşteri hizmetlerini arayarak, kredi kartınızın tamamen ne zaman iptal edileceğini öğrenin.

Ek kartınız var mı? Kredi kartınızı iptal ederseniz, o kartın ek kartları da kapanacaktır. Aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Otomatik ödemeleriniz ne durumda? Kredi kartınızı iptal ettirmeden önce otomatik fatura ödeme talimatı verdiyseniz, otomatik ödemeleri iptal ettirmeniz gerekir. Bunu yapmayı unuttuğunuzda banka, kredi kartınızı iptal edip kullanıma kapattıktan sonra fatura ödemelerinizi gerçekleştiremezsiniz.

Nasıl Unicorn Olunur?Dünyada unicorn girişimler hızla artıyor ve bu artış genç girişimler sayesinde gerçekleşiyor? Peki nedir bu unicorn girişimler? Nasıl unicorn olunur?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store