Motivasyonu yükseltmenin formülü!

Özellikle yaz ayında çalışırken motive olmak daha zor bir hal alır. Motivasyonunuzu yükselterek çalışmaya devam etmek ister misiniz? Herkes için geçerli olabilecek motivasyon formülü nedir?

İş hayatındaki inişli çıkışı durumlar, stres gibi faktörler zaman zaman motivasyonunuzu kaybetmenize sebep olabilir. ‘Motive olmak istediğinizde ne yapıyorsunuz?’ diye sorulduğunda genel olarak alınan cevaplar şu şekilde;

  • Motivasyon videoları/konuşmaları dinlemek
  • Kahve
  • Şükretmek
  • Motive eden ve destek çıkan arkadaşlarla konuşmak 
  • Yürüyüşe çıkmak 

Motive edici yöntemler elbette kişiden kişiye değişiklik gösterebilir, herkes kendisi için geçerli püf noktalarına sahip. Bu yöntemlerin yanı sıra neredeyse herkes için geçerli olan bir yöntem motivasyonunuzu bulmanıza ve yaptığınız işe odaklanıp başarıya ulaşmanızı sağlıyor.

Bir işi yapmadan önce çok güçlü bir şekilde o işi yapmanız gerektiği ile ilgili bir dürtü gelir, o işi neden yapmak istediğiniz ile ilgili sebepleriniz olur. İşinize başladığınızda ama süreç içerisinde motivasyonunuzu kaybettiğinizde kendinize tam da bu noktada neden bu işe başladığınızı hatırlatın.

Neden bu işe başladığınızı tekrar hatırlamak tıpkı ilk günkü gibi işe motive başlamanızı sağlar. İşler zorlaştığında hedefinizi hatırlamak, ne istediğinizi kendinize tekrardan hatırlatmak çok önemli.

Öyleyse, kendinizin motivasyonunuzun kırıldığını hissediyorsanız, kendinize yaptığınız işi neden yaptığınızı hatırlatmanın gücünün farkındasınız. Tam olarak buna odaklanın ve işinizde başarıyı yakalayın.

4 haftada dünyanızı değiştirin!Her ay başında bir takım kararlar alıyor, sonra bunları uygulamakta sıkıntı yaşıyorsanız ufak bir plan değişikliğine gidebilirsiniz. Böylece hiç farkına bile varmadan sadece 4 haftada hayatınıza dahil etmek istediklerinizi küçük adımlarla hayatınıza sokabilirsiniz. İşte benim değişim planım:

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store