Gençler Geleceklerini Yönetmeye Nereden Başlamalı?

Yirmili yaşlar gelecek için yatırım yapmaya başlamanın tam zamanı. Uzak gibi görünen ileriki yaşlar aslında çok yakın... Paranızın kontrolünü elinize alıp finansal yönetiminizi nasıl yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? 

Sosyal Algı
Temel ihtiyaçlarınızın ötesinde belirli bir düzeyde harcama yapmak çoğunlukla ego ve sosyal algının bir sonucunda gerçekleşir. Bugün tasarruftan vazgeçip tüketmek ve tasarrufları gelecekte daha verimli kullanmak yerine bugün harcamak yalnızca bir şaşırtmaca. Finansal başarısı olan insanlar başkalarının kendileri hakkında ne düşündüğünü genel olarak umursamazlar.

Başlamaktan Korkmayın
Zaman içinde başarılı olmak için istikrarlı bir şekilde ilerlemelisiniz. Önemli olan adım atmak ve bu adımın arkasında durmak. Bu gözünüzde büyüyor olabilir ancak kararlı ve bilinçli bir adım attığınızda gerisinin geldiğini göreceksiniz.

Yüksek Verimli Düşük Bütçeli Alanlardan Faydalanın
Öğrenci kartınızı gösterdiğinizde birçok yerel müzeye ücretsiz olarak giriş sağlayabilirsiniz. Öğrenciler için askıya bırakılan uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Dernek ve vakıfların ücretsiz eğitim programlarından yararlanabilirsiniz. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ulusal Ajans gibi kurumların bünyesinde yaptıkları aktivitelere katılabilirsiniz.

İlk İş Deneyimi
Kendinizi geliştirmek, yeni yeni eğitimler almak elbette çok güzel ancak zaman geçiyor ve deneyim çok kıymetli. Tutkunuz olan işin tatmin edici geliri yoksa, unutmayın ‘En iyi iş işte bulunur.’ Önünüze çıkan fırsatları değerlendirin, geçici de olsa çalışın, deneyim kazanın. Böylece hem çevre edinir hem de sorumluluk almış olursunuz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800