Evden Nasıl Verimli Çalışılır?

Evden çalışırken verimliliğinizi artırmanıza yardımcı olacak 10 temel ipucu;

1.Özel Bir Çalışma Alanı Oluşturun

Evdeyken de kendinize ofisteki gibi bir çalışma alanı oluşturmalısınız. Bir masa veya bir oda ayırıp kendinize ait bir alanda çalışmalarınıza devam etmeniz verimliliğiniz için oldukça önemli.

2. Sabit Çalışma Saatleri

Belirli bir çalışma alanı oluşturmaya ek olarak, sabit çalışma saatlerini ayarlamak, o zaman içinde yapmanız gerekenlere odaklanmanıza yardımcı olur. 

 3. İş İçin Giyinmek
Evden çalışırken veriminizi en düşüren şey özensiz olmak ve çalışıyor hissetmemek. Bu yüzden uyandığınızda evde giyindiğiniz pijamaları değiştirmelisiniz. Yine rahatlığınıza önem verip ama biraz daha özenli olarak giyinmelisiniz ki çalışıyor olduğunuzu tamamen hissedin ve verimliliğinizi düşürmeyin.  

4.Günlük Hedeflerinizi Planlayın
 Hedeflerin veya iş günü önceliklerinin bir listesine sahip olmak, odağınızı geliştirmenize ve sonuç olarak üretkenliğinize yardımcı olabilir. Bazen iş görevleri bunaltıcı olabilir ve bu nedenle her gün yapmanız gereken en iyi 3 ila 5 iş görevinin bir listesini yapmak iyi bir fikir.

5. Dikkat Dağıtıcı Unsurları En Aza İndirin

Dikkat dağıtan şeyler üretkenliği düşürür ve dikkat dağıtır. Telefon, sosyal medya ise bunların başında geliyor. Bu yüzden çalışmaya başlamadan önce telefonunuzu ulaşamayacağınız bir noktaya koymanız oldukça önemli.

6. Mola Verin

Her zaman masanızda veya bir odada sıkışıp kalmak yorucu olabilir. Mola vermek, monotonluktan uzaklaşmanıza ve zihninize bir nefes vermenize yardımcı olabilir. Tazelenmek ve keyifli bir mola için yürüyüş yapabilirsiniz. 

7. Güzel Bir Çalışma Ortamı Yaratın

Hiç kendinizi ambiyansı için tekrar tekrar aynı restorana giderken buldunuz mu? O halde güzel bir çalışma ambiyansının sizi nasıl etkileyeceğini iyi biliyorsunuz. Masa başındayken masanızı düzenli ve görsel olarak çekici tutmak için küçük dokunuşlar yapabilirsiniz.

8. İletişimde Kalın

Evde bireysel olarak çalışırken ekibiniz ile iletişimde kalmak zor olabilir. Bunun yanı sıra projeleri tartışmak, güncellemeleri paylaşmak ve işlerin üstesinden gelmek için ekibinize danışmak son derece önemli. Patronunuza haftalık bir güncelleme göndermek, işinizin ilerlemesini takip etmenize yardımcı olmak için iyi bir fikir.

9. Sağlıklı Beslenin

Dengeli su içmek ve sağlıklı beslenmek iş günü boyunca odağınızı ve dengenizi korumanıza yardımcı olur. Yoğun çalışırken yemek yemeği unuttuğunuz olabilir bu gibi durumlar sağlık için zararlı olur. 

10. Sosyal Hayatınızı Planlayın

Değer verdiğiniz kişilerle irtibatta kalmak stres ve yalnızlığı en aza indirmeye yardımcı olabilir. Bu da, her iş gününe yaklaşırken motivasyonunuza yardımcı olabilir ve üretken kalmak için ne yapmanız gerektiğine odaklanmanızı sağlar.

Verimliliği düşüren iletişim kayıplarını nasıl ortadan kaldırırız?İletişim kazaları, iş verimliliğimizi düşürdüğü gibi, iş gücü kaybına hatta maddi kayıplara yol açmakta. Bu iletişim kayıplarını ortadan kaldırmak için neler yapmalıyız?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store