Evden Nasıl Çalışılır?

Uzaktan çalışma hem esneklik hem de büyük zorluklar sunar. Giderek daha fazla insan uzaktan çalışmaya başlıyor.

Uzaktan çalışma hem esneklik hem de büyük zorluklar sunar. Giderek daha fazla insan uzaktan çalışmaya başlıyor. Neyse ki, teknoloji herkesin hatta her gün ofise gidenlerin bile tercih ettikleri yerden çalışma esnekliğinden yararlanmasını sağladı. Ama asıl önemli olan şey zamanını nasıl kullanacağını bilmek. Kendinizi disiplin geliştirmeye odaklayabilirsiniz.  İnanın bir süre sonra rutininiz oluşacaktır.

Evde gün boyunca işe odaklanmaya devam etmek için uygulayabileceğiniz şeyleri sizler için derledik:

1. Normal çalışma saatleri belirleyin

Evden çalışan çoğu insan ofiste olduğundan çok daha fazla çalışıyor. Diğer uzaktan çalışanlar, günde birkaç saat çalıştıktan sonra gece boyunca çalışarak düzenli bir program sürdürmek için mücadele ediyor. Fazla mesai gerektiren son tarihler var. Özellikle gün içinde evde çocuklarınız varsa, aile yükümlülükleri de araya giriyor.

Çalışma saatlerini belirlemek ve bunlara bağlı kalmak için elinizden geleni yapın. Ardından, işinizden mümkün olduğunca uzaklaşın ve günün geri kalanının tadını çıkarın. Mümkün olduğunca üretken olabilmek için kendinize yeniden şarj etmek için zaman verin.

2. Gününüzü planlayın ve yapılandırın

Gününüzü maksimum verimlilik için planlamaya çalışın. Vücudunuzun doğal ritimlerinden yararlanın ve en verimli saatlerinizde çalışın. En iyi sabahları odaklandığınızı biliyorsanız, e-postanızı 10: 00'dan önce kontrol etme dürtüsüne direnin. Günün başında programınıza hızlıca göz atmak daha verimli olabilir. Mümkünse, başkalarının sizi rahatsız etmemesi için ofis kapınızı kapatın.

3. Etkilemek için giyinin (sadece köpeğiniz olsa bile)

Bütün gün pijamalarınızla çalışmak çok çekici gelebilir ama çok kötü bir çalışma alışkanlığıdır. Giyinme şeklin seni psikolojik olarak etkiliyor. Yıkanmak, kahvaltı etmek, dişlerinizi fırçalamak ve giyinmek için zaman ayırmak, kendinizi daha güvende hissetmenize yardımcı olabilir.

4. Bir çalışma alanını hedefleyin

Tutarlılık, evden çalışmanın önemli bir parçasıdır. Her gün aynı yerde ameliyat etmeye çalışın. Bir ofise dönüştürdüğünüz ekstra bir yatak odası, oturma odanızın köşesinde bir masa veya hatta yemek odası masası olabilir. Alanınızın tarzınıza ve iş modelinize uygun olduğundan emin olun. Kendinizi çiçekler, müzik ve fotoğraflar gibi size ilham veren ve mutlu eden şeylerle çevreleyin. Masanızı her gün geçirmekten keyif aldığınız, odaklanabileceğiniz ve en iyi işinizi yapabileceğiniz bir alan haline getirin.

5. Ara verin

Gün içinde dinlenme zamanları planlayın. Masanızdan kalkın, uzanın ve evinizde veya sokakta yürüyün. Öğleden sonra bir şeyler atıştırmak için bir dakikanızı ayırın. Evden çalışmanın en büyük faydalarından biri esnekliğe sahip olmaktır. Sağlığınıza dikkat etmek istiyorsanız, verimli bir öğleden sonra için yürüyüşe çıkmak isteyebilirsiniz. 

6. Dikkatinizi dağıtan şeylerden kaçının

Evden çalışmanın en büyük zorluklarından biri, odaklanmanıza yardımcı olacak hiçbir meslektaşınızın veya patronunuzun olmaması, çünkü yalnızca kendinize cevap veriyorsunuz. Evde her zaman yapılması gereken şeyler var. Öğleden sonra zaten "evde" olduğunuz süre boyunca bu işleri; bulaşıkları yıkamak veya çamaşır makinesini çalıştırmak gibi elinizden geleni yapın. Üretkenliği sürdürmek için iş günü boyunca odaklanın. Çevrimiçi dikkat dağıtıcı unsurlardan kaçının, e-posta, sosyal medya ve işle ilgili olmayan web sitelerinde harcadığınız zamanı sınırlandırın. Gerekirse bilgisayarınıza bir kronometre kurun.  

Başarınıza ters etki eden faaliyetler için zaman ve para harcamayın.

Çocuklar için Finansal Öğrenmeye Odaklanan Pazar Günü AktiviteleriEve kapandığımız bugünlerde çocuklarınızla birlikte bu eğlenceli ve bilgilendirici aktiviteleri deneyimleyebilirsiniz. İşte çocuklar için kolay, düşük maliyetli ve finansal öğrenmeye odaklanan 7 eğlenceli, para aktivitesi:

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store