Daha Etkili Bir Lider Olmak İçin Kullanmanız Gereken Cümleler

Bir ekibe liderlik ederken başarılı bir çalışma sürdürmek için yapmanız gereken birçok davranışın yanı sıra söylemlerinizin de oldukça önemli olduğunu unutmayın. Peki başarıya ulaşmak için ekibinize neler söylemelisiniz?

1. "Bana yardım edebilir misin?"

Nasıl bir yardım olduğu konusunda sınırlama yapmadan bu dört kelimenin gücünü kullanın. Yardım istediğinizi açıkça ekibinize söyleyip onlara güvendiğinizi hissettirin. Bunun yanı sıra "Bana yardım edebilir misin?" diye sorduğunuzda ekibinize kendilerini anlatma, yeteneklerini, deneyimlerini gösterme şansı tanırsınız. 

2. "Bu konuda hata yaptım."

Güçlü bir liderlik için sahip olmanız gereken en önemli özelliklerden biri hata yaptığınızda bunu kabul edebiliyor ve açıkça dile getirebiliyor olmanız. İyi bir ekip zor durumda olduğunda, hata yaptığında açıkça bunu dile getirebilmeli. Bu sayede ekip hatalarından öğrenir, daha iyi odaklanır, rahat ve güvende hisseder.

3. "Bu harikaydı..."

Nasıl bir hafta geçirirseniz geçirin ekibinize "Sıkı çalıştığınız için teşekkürler" ,"Harika bir iş yapıyorsunuz" , "Yaptığınız işi, çabanızı takdir ediyorum." gibi ekibin motivasyonunu yükselten cümleler kullanın.

Etiketler kariyer liderlik
Yorumlar
Kalan Karakter 800