Bu yetenekleri mutlaka geliştirin!

Ne iş yapıyorsunuz? İş mi arıyorsunuz? İster çalışıyor olun, isterseniz iş arıyor olun bu yetenekleri mutlaka geliştirmeye çalışın.

1 5 EMPATİ

Dinleyebilen, anlayabilen ve empati kurabilen insanlar işyerine gerçek değer katar. Bu insanlar uzman iletişimciler olma eğilimi gösterirler. İnsanları yönetirken, genellikle ekip çalışmasını ve verimliliği artıran bir takip geliştirirler.  

2 5 SABIR

Sabır size seçenekleri tartmak, sonuçları değerlendirmek ve refleks yerine gerçek bilgilere dayanan stratejiler geliştirmek için yön verir. Sabır, sağlıklı bir takım atmosferi oluşturmaya ve çalışanların yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olur.

3 5 MERAK

Merak neden bu kadar güçlü? Çünkü sadece daha fazla bilgi edinerek tatmin oluyor. Merak sizi ‘Neden?’ sorusuna ve gündelik sorunlara daha akıllı çözümler aramanıza ilham veriyor. Meraklı çalışanlar inisiyatif almaya, ek eğitim almaya ve mesleki gelişim fırsatlarını takip etmeye daha meyilli olurlar.

4 5 YARATICILIK

Yaratıcılık yeniliği mümkün kılar. Her işte yaratıcı düşünme, verimsizlikleri tespit etmenize (ve düzeltmenize), daha akıllı (ve daha ucuz) süreçler geliştirmenize ve yaşamları iyileştiren yeni ürün ve hizmetler tasarlamanıza yardımcı olabilir.

5 5 UYARLANABİLİRLİK

Kariyer yolunuz ne olursa olsun, kesin olan bir şey var: Yol her zaman düzgün olmayacak. Şirketler yeniden düzenleniyor, teknolojiler değişiyor ve endüstriler sürekli yenileniyor.  Uyarlanabilir olmak, bu yeni gerçeklikte güçlü durmanıza ve hatta gelişmenize yardımcı olur.

Etiketler Gelişim Başarı
Yorumlar
Kalan Karakter 800