Bu 8 Strateji ile Olabileceğiniz En İyi CEO Olun

İşte olabileceğiniz en iyi CEO olmanın stratejileri:


1 8 Kendinize neyin önemli olduğunu sorun


Yapılacaklar listenizin kurbanı olmayın. Günlük rutin geliştirin- kendinize her gün neyin en önemli olduğunu sorun.


2 8 Değer yaratın

Paydaş değerini artırın. Müşterileriniz, ekibiniz ve hissedarlarınız için değer yaratın.


3 8 Hikayeler anlatın


Mesajınızı iletmenin en iyi yolu hikaye anlatmak. Sakın kurumsal dil kullanmayın. Hikayenizi anlatırken samimi ve esprili olun. Ekibinizi, müşterilerinizi, hissedarlarınızı cezbetmeniz gerekiyor. İnsanlar moda sözcüklerle değil hikayelerle ilgilenir.


 

4 8 Amacınız olsun


Kendinize sorun: işiniz yarın olmazsa, bunun gerçekten önemi olur mu? Dünya için fark yaratın.


5 8 Büyük hedefler belirleyinEkip üyeleriniz genellikle size "küçükten başlamanızı" söyleyecektir. Küçük başlarsanız küçük kalırsınız! Büyük başlayın ve büyük cesur hedefler belirleyin. Personeli sınırlarının ötesine uzatın. Çok fazla şey beklediğinizden şikayet edebilirler, ancak sonunda bunun için size teşekkür edeceklerdir. Çalışanlarınızın ulaşılamaz olduğunu düşündükleri şeyi başarmalarına yardımcı olmaktan daha büyük ödül yoktur.


6 8 Kendinizi yansıtın ve adım atın


Ekibinizin önünde kendinizden şüphe etmeyin. Eve gidip aynaya baktığınızda kendinizden şüphe edin. Ekibinizin sizden neye ihtiyacı olduğunu anlayın. Her gün adım atın, durup kalmayın.


7 8 Başkalarına hizmet edin


CEO olarak işiniz, başkalarının size hizmet etmesinden ziyade daha fazla hizmet etmek olmalı. İnsanlardan neye ihtiyacınız olduğunu düşünmeyi bırakın ve onlara sizden ne istediklerini sorun. Müşterilerinizin neye ihtiyacı olduğunu, ekibinizin neye ihtiyacı olduğunu ve hissedarlarınızın neye ihtiyacı olduğunu belirleyin. Ve gerçekleştirmelerine yardımcı olun.


8 8 Sağlam durun


Duygusal baskının sizi yormasına izin vermeyin. İnsanlar sizi düşündüğünüzden daha iyi okuyacak ve zayıflık kokusu alırlarsa daha az güce sahip olursunuz.


Yorumlar
Kalan Karakter 800