Belirsizlik Durumunu Nasıl Lehinize Çevirebilirsiniz?

Tartışılmaz, pandemi dönemi belirsiz bir zaman. Neye güvenebileceğimizi yeniden öğrenmemiz gerektiği veya farklı veya yaratıcı bir şekilde düşünme yeteneğinin oldukça önemli olduğu bir dönem. Peki belirsizlik durumunu nasıl lehinize çevirebilirsiniz?

Bu gibi dönemler, liderler ve özellikle girişimciler için kritik olur. Liderler için en büyük uyum, yaratıcılık ve dayanıklılık kaynağı olarak bilinçli olarak kabul edilen ve uygulanan üç basit eylem vardır. Onlara "Yaratılışın Üç Perdesi" denir: seçim, tepki ve doğaçlama.

Seçim

Bu belirsiz zamanlarda ne yapacağınızı seçmek oldukça önemli. Duraklamak, ilerlemek veya kepenkleri indirmek gibi kararları vermek bu kararlar arasında seçim yapmak oldukça önemli. Bunun yanı sıra ilerleme kararını almak, nasıl ilerleneceği sorusunu da beraberinde getiriyor. Doğru strateji ve yapıcı bir ilerleme seçimi de oldukça önemli.

Reaksiyon

Seçmenin gizli tehlikesi, bir seçim yaptığımızda, en iyinin geleceğini varsayma eğiliminde olmamızdır. Bu nedenle tepki, ikinci güçlü ve kritik yaratma eylemidir. Gerçekte tepki, yeni bir seçimin başlangıcıdır. Aradaki fark, tepkinin çoğunlukla engelle başlamasıdır. Bir seçimin sonucu olumlu olduğunda, aşırı güvenin tepki verirken korumamızı bırakmamıza neden olmasına izin verme eğilimindeyiz. Negatif olduğunda, genellikle ileri değil geri gideriz ve savunmaya çalışırız.

Doğaçlama

Nihai eylem, belirsizliğin kendisini kucaklamak, hiçbir seçeneğin garanti edilmediğini bilmek ve bilinmeyenin karşısında tekrar tekrar hareket etme alışkanlığını geliştirmek. Bunun aksini yapmak, doğaçlama yapmaya istekli olanlar tarafından devrilmeyi beklemektir. Onlardan biri olmak sizin seçiminiz.

Etiketler belirsizlik çözüm
Yorumlar
Kalan Karakter 800