Pandemi Döneminde En Çok Neye Para Harcadınız?

Pandemi döneminde kadınlar mı yoksa erkekler mi daha internet alışverişi yaptı? Kim, neye para harcadı?

NTV'de yer alan habere göre; tüketicilerin salgın sürecinde internetten alışveriş yaptıkları alışverişlerde moda ürünleri ilk sırada yer aldı. Bu kategoriyi "elektronik" ile "kozmetik ve kişisel bakım" izledi. 

Söz konusu dönemde tercih edilen diğer ürünler ise, "ev, yaşam, ofis" "ev tekstili", "kitap", "yemek siparişi", "süpermarket", "sağlık, medikal ürünler ve besin takviyeleri", "yiyecek içecekler", "çiçek siparişi", "müzik, film ve hobi", "spor, outdoor", "oto yedek parça ve aksesuarları", "bahçe ve yapı market", "oyuncak" "eğlence ve kültür" oldu.

Kadınlar Moda, Erkekler Elektronik Ürün Tercih EttiTüketici eğilimleri cinsiyete göre değerlendirildiğinde, erkek ve kadın kullanıcı tercihleri "moda", "kozmetik ve kişisel bakım" ile "elektronik" kategorilerine göre önemli ölçüde farklılaştı. Bu dönemde kadın tüketicilerin yüzde 80,4'ü moda kategorisinden alışveriş yaptı, erkeklerde ise bu oran yüzde 58,7 oldu. Bunun yanı sıra "elektronik" kategorisinde kadınların alışveriş yapma oranı yüzde 33,9 iken erkeklerin oranı yüzde 60,7 olarak gerçekleşti. "Kozmetik ve kişisel bakım" kategorisinde ise kadınların alışveriş yapma oranı yüzde 57 iken erkeklerin alışveriş yapma oranı yüzde 27,3 olarak hesaplandı.


Ticaret Bakanlığı'nın verilerine göre Türkiye'de e-ticaret hacmi 2020 yılında bir önceki yıla göre yüzde 66 arttı. Pazar hacmi 226 milyar 200 milyon liraya yükseldi.

Peki sizin en çok artan harcamalarınız hangisi biliyor musunuz? Hadi gelin harcamalarınızı Moneye ile takip edin!

İş Yerinde Nasıl Giyinilmeli? Ofiste çalışıyorsanız, kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi sağlayacak, işe uygun kıyafetler bulmak önemlidir. Çalışırken giydiğiniz kıyafetler, profesyonelliğinizi ve çalışma ortamına uygunluğunuzu göstermenin bir yoludur.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store