Kraliyet Ailesi Nelere Para Harcıyor?

Kate Middleton ve Prens William'ın milyonlar değerinde servetleri var ve kraliyet ailesi bu serveti cömertçe harcıyor. İşte kraliyet ailesinin harcama listesi:

1 6 Ev Tadilatları

Kate ve William, Kensington Sarayı'nda yaşıyor. Çiftin ayrıca İngiltere'nin Norfolk kentinde Anmer Hall adında bir kır evi var. Kraliçe bu evi 2011'de evlilik hediyesi olarak çifte armağan etti. Çift oraya taşınmadan önce ev için 2 milyon dolar harcadı. Aile, mahremiyetlerini artırmak için mülkün çevresine ve ana kapıya birkaç ağaç diktiler. İç mekan için kış bahçesi ve mutfak yenilendi ve yeni bir çatı yapıldı.

2 6 Pahalı Kıyafetler

En yüksek profilli iş, her zaman mükemmel görünmek. Kraliyet ailesinin her zaman iyi görünmesi gerekiyor. 2011'deki düğün töreniyle başlayan Kate Middleton, 332.000 dolara mal olan bir Alexander McQueen elbisesi giydi. Düşes, kraliyet görevlerini yerine getirirken binlerce dolar değerinde kıyafetler giyerek dışarı çıkar. Middleton, kraliyetin hangi kıyafetleri giyeceğine karar veren bir stilist Natasha Archer ile çalışıyor. Kraliyet ailesine hediye kabul edemedikleri için kıyafetlerine harcama yapmaları için bir ödenek veriliyor ve Vogue dergisinde yer alan habere göre Kate Middleton gardırobuna ve stiline yılda 400.000 dolar harcıyor.

3 6 Uluslararası Geziler

Seyahat etmek Kraliyet Aileleri için zorunluluk. Bazı geziler kişisel tatil olarak alınırken, gezilerin çoğu iş ile ilgili. Tahtın gelecekteki varisi olarak Prens William'ın Kraliçe adına Kate Middleton ile anlaşmalar yapması bekleniyor. Çift, Amerika Birleşik Devletleri'nden Pakistan turuna kadar her yere seyahat ediyor. Çift uçak kiralarken, gurme yemekler yerken, onlara yardımcı olacak büyük bir personel taşırken ve üst düzey konaklama yerlerinde kalırken, faturaları tek bir seyahat için 130.000 dolara kadar çıkıyor.

4 6 Personel Maaşları

Prens William ve Kate Middleton evlendikten sonra, çift çok fazla personel atamadı ve işleri kendi başlarına yönetti. Prens George doğduktan sonra sorumlulukları arttı. Evlerinde bir aşçı, üç personel ve Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louise için bir dadı çalışıyor. Dadı Maria Teresa Turrion Borrallo, pozisyonu almadan önce sıkı bir eğitimden geçti. Personel dairesinde kalmanın ve ailesiyle birlikte seyahat etmenin yanı sıra 58,552 dolardan fazla maaşı var. Diğer hane personelinin ortalama maaşı 25.606 dolar.

5 6 Lüks Arabalar

Kate Middleton ve Prens Harry ile en çok ilişkilendirilen otomobil, çiftin 2011'deki Düğün Günü'nde kullandıkları Aston Martin DB6'dır. Teknik olarak, araba, onlara bir günlüğüne ödünç veren Prens Charles'a aittir. Çiftin, bir zamanlar Prince Phillip'e ait olan Land Rover Series III başta olmak üzere, sağlam arabalar kullandığı biliniyor. Dük ve Düşes ayrıca 53.900 dolar taban fiyatına sahip bir Land Rover Discovery'ye de sahip. The Sun’a göre elektrikli otomobil çağına uyum sağlamak için çift, sıfır emisyon sağlayan bir Audi RS e-Tron GT'ye de sahip. 133.000 dolara kadar maliyeti var. Ek olarak, Kate Middleton ve Prens William'ın da bir Audi A7'si var.

6 6 Yardım

Kraliyet Vakfı adı verilen çatı kuruluş aracılığıyla Kate Middleton ve Prens William, yıllar boyunca birçok hayır kurumu bağışında bulundular. 2020'de çift ulusun yararına çeşitli hayır kurumlarına 2 milyon dolar bağışladı. Yabancı iş gezilerinden ev tadilatlarına kadar, Kate Middleton ve Prens William, çocuklarının hayatlarını yönetmek için büyük bir personele ihtiyaç duyar. Çift, pahalı kıyafetler giymek ve lüks arabalara binmek için yüz bin dolardan fazla para harcarken, onların yardımına ihtiyaç duyan hayır kurumlarına da önemli bağışlarda bulunurlar.

Yorumlar
Kalan Karakter 800