İnternetten güvenli alışveriş tüyoları!

İnternetten alışveriş günümüzün en büyük bağımlılıklarından biri. Hayatımızı kolaylaştıran internet alışverişi çeşit ve seçenek çokluğu nedeniyle yoğun bir şekilde talep görüyor. İnternetten alışveriş yaparken çok keyif alsa da bütçeyi düşünmenin tam sırası.

İşte internetten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler. 

GÜVENLİ SİTE

İnternetten alışveriş yaparken güvenli siteleri tercih etmek en doğrusu. Büyük mağazacılık gruplarının bünyesinde faaliyet gösteren online satış platformları tüketici hakları ve ürün değiştirme gibi konularda kapsamlı hizmet veriyor.

SÜRPRİZLERE DİKKAT

Online alışveriş sitelerinin indirim kampanyaları oldukça cazip. Fakat yok pahasına satılan ürünlerin nerede ve kim tarafından satıldığına dikkat etmek gerekir. Aksi halde siparişiniz teslim edildiğinde açtığınız kutudan taze meyve, sebze çıkması olası.

YORUMLARI OKUYUN

Alışverişi internetten yaparken ürünleri yalnızca sitedeki görsellerden inceleyebiliyoruz. İhtiyaçlarımızı karşılayan doğru ürünü satın aldığımızdan emin olmak için sitelerin alt kısımlarında bulunan kullanıcı yorumlarına göz atmakta fayda var. Böylece satın aldığınız kahve makinesinin performansına dair bir fikir edinebilirsiniz.

KIRILAMAYACAK ŞİFRE 

Online alışveriş siteleri kişisel verilerinizi ve banka bilgilerinizi güvence altına alır. Fakat alışveriş yapılan kredi kartının şifresinin kolay kırılamayacak bir şifre olması önemli. Karmaşık şifrelerin kırılması her zaman daha zordur. Bu nedenle doğum tarihiniz gibi kolay tahmin edilebilir rakamlardan uzak durun.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Mesafeli satış sözleşmesi internet alışverişinin en önemli unsurlarından biri. Alıcının bilgilerini güvenlik altına alan mesafeli satış sözleşmesinin varlığına dikkat edin. Eğer alışveriş yaptığınız sitede mesafeli satış sözleşmesi yoksa bir kez daha düşünmelisiniz.

SANAL ÇÖZÜMLER

İnternetten alışveriş yapmak istiyor fakat kart bilgilerinizi vermek istemiyorsanız, online alışverişi destekleyen sanal kartları tercih edebilirsiniz. İçine belirli bir miktar para aktarılan bu sanal kartlar, kötü sürprizlerle karşılaşmanıza ve bütçeyi aşmanıza engel olur.

Alışveriş dürtüsünü kontrol etmek mümkünBir Alışverişkoliğin İtirafları filmini izleyeniniz var mı? Derecesi ve satın alma alışkanlıkları farklı olsa da birçoğumuzun içinde bir alışverişkolik ya da alışverişkolik olma potansiyeli yatıyor…

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store