Bu Nasıl Zaaf?

İnkar etmeyeceğim bende her kadın gibi alışveriş yapmayı çok seviyorum. Ama zamanla minimal de yaşayabileceğimi öğrendim.

İnkar etmeyeceğim bende her kadın gibi alışveriş yapmayı çok seviyorum. Ama zamanla minimal de yaşayabileceğimi öğrendim. Artık daha dikkatli, neye neden harcadığımı bilerek ilerliyorum. Ama tabii ki zaaflarım devreye girince savunmasız bir çocuk gibi oluyorum. 


Yirmili yaşlarımda dolabım ağzına kadar doluydu. Ama uzun zamandır o eski eşyaları bazı uygulamalarla satıyorum. Ve farkettim ki verdikçe mutlu oluyorum. Çünkü yenileri geliyor… İnanın bana verdikçe hep de daha fazlası gelmiştir.  O yüzden ‘’sonra giyerim, kalsın’’ diyerek sakladıklarınızı elinizden çıkarın. Ve yolunuza devam edin. 


Harcama alışkanlıklarındaki zayıf yönlerinizi belirlemek, güçlenmenin ilk adımıdır. Zayıflıklarınızın ne olduğunu öğrendikçe onları daha iyi analiz edebilirsiniz. Gücünüzü bilerek zayıflıklarınızın üstesinden gelebilir, tehditlerinizi de fırsata döndürebilirsiniz. Zayıflığınız ayakkabı, kıyafet, kozmetik ya da teknolojik aletler olabilir. Sadece sizin için gerçekten değip değmeyeceğine karar verin. Gerçekten ihtiyacın var mı? İstek mi, ihtiyaç mı? Gerçekten bunu istiyor musunuz? Hayatınızı daha iyi hale getiriyor mu? Sonrasındaki ödeme planlarınızı kafanızda planladınız mı? Açığınız var mı? 


Satın alımlarımın çoğunu bu şekilde değerlendiriyor, bütçeme ve hedeflerime bağlı kalmak istiyorum. Büyük resme odaklanıp, zaaflarımı kontrol altına almak istiyorum. Çünkü zaaflar insanın elini kolunu bağlar. Benim elim kolum özgür olsun, rahatlasın istiyorum. Tabii arada bir zaafa düşebilirim, kendimi o zaafımın borcunu öderken bulabilirim. Hepimiz bazen biraz güçsüzleşiriz. Ama BAZEN…

Bu yolculuğumda yanımda olan biri de olmadı değil. Moneye bana finansal hedefim için motivasyon, bilgi, güç ve güven verdi. Hadi sen de onunla tanış, paranın yönetimini eline al. moneye.co

Unutma ''Parasını Yöneten, Hayatını Yönetir!'' 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store